Andrea Bocelli i Céline Dion opowiedzieli, jak ich mamy wybrały życie

Andrea Bocelli i Céline Dion opowiedzieli, jak ich mamy wybrały życie
(fot. youtube.com)
Logo źródła: Pro-life / rj

Céline Dion zawdzięcza swoje życie proboszczowi rodzinnej parafii. Z kolei Andrea Bocielli mógł zostać abortowany ze względu na prawdopodobieństwo niepełnosprawności. Jak się okazało, artysta urodził się jedynie z jaskrą.

Andrea Bocielli opowiedział swoją historię podczas jednego z koncertów:

Andrea Bocielli, jako dziecko, uwielbiał grać w piłkę nożną. Gdy miał 12 lat, podczas jednego z meczów dostał piłką w głowę, co spowodowało wylew krwi do mózgu - wtedy stracił wzrok całkowicie. Ślepota nie przeszkadzała mu jednak w realizacji swoich muzycznych talentów i zdobyciu międzynarodowego uznania. Zdobył wiele nagród i wciąż występuje na całym świecie. Jak podkreśla: "niepełnosprawność umocniła jego charakter". Śpiewak wspomina, że już gdy miał 5 lat, jego matka odkryła, że najlepszym sposobem pocieszenia go, gdy odczuwał silny ból oczu, było puszczanie mu muzyki klasycznej: "Mały gramofon wystarczał, abym się uspokoił" (PAP Life).

Z kolei Céline Dion w stacji telewizyjnej EWTN powiedziała, że zawdzięcza swoje życie proboszczowi z rodzinnej parafii w Kanadzie, który przekonał matkę, by nie przerywała ciąży. 

Matka artystki była początkowo zdruzgotana, gdy dowiedziała się, że była w ciąży z Céline - 14 dzieckiem w rodzinie. Pomyślała, że  aborcja będzie najlepszym rozwiązaniem. Zapytała księdza, czy może to uczynić. Proboszcz przywołał nauczanie Kościoła, mówiąc że nie wolno jej przerywać ciąży. Céline Dion dodała: "Powiedział jej, że nie ma prawa postąpić wbrew naturze. Więc muszę przyznać, że w tym sensie, zawdzięczam moje życie temu kapłanowi".

Artystka z podziwem wyraziła się o swej matce: "Kiedy już pokonała swój trudny stan, nie traciła czasu na użalanie się nad sobą i kochała mnie tak namiętnie, jak kocha się ostatniego malucha".

"Błogosław , duszo moja , Pana , i całe moje wnętrze - święte imię Jego!

Błogosław, duszo moja, Pana, i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach!

On odpuszcza wszystkie twoje winy, On leczy wszystkie twe niemoce,
On życie twoje wybawia od zguby, On wieńczy cię łaską i zmiłowaniem..." (Ps 103, 1-4)

Bóg jest wielki... Dziękujmy Mu za życie, które nam dał, doceniajmy je. Andrea i Céline uczynili to śpiewając w duecie utwór "The Prayer" (tutuł znaczy "modlitwa", "człowiek modlący się"):

Przypomnijmy sobie także kultowy utwór "Time to Say Goodbye" - w duecie Andrea Bocelli i Sarah Brightman:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Andrea Bocelli i Céline Dion opowiedzieli, jak ich mamy wybrały życie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.