Dziewczynka, która miała się nie urodzić, została ochrzczona

Dziewczynka, która miała się nie urodzić, została ochrzczona
(fot. Luma Pimentel / Unsplash)
Aleteia.org / kk

Historia małej Victorii, która przeżyła, choć miała być abortowana, zachwyciła cały świat - inofrmuje portal Aleteia.org.

Niedawno Victoria została ochrzczona. Zdjęcia z uroczystości małej Boliwijki obiegły media społecznościowe, a wierni uczestniczyli w akcjach wsparcia dla dziewczynki. Archidiecezja Santa Cruz de la Sierra skrytykowała aborcję i pochwaliła lekarzy, którzy odmówili przeprowadzenia zabiegu ze względu na "klauzulę sumienia" oraz uznali, że dziewczynka ze względu na zaawansowanie ciąży przeżyje.

#Campanas #EllaEsVictoria Con alegría y esperanza, les comunicamos que debido a su delicado estado de salud *Victoria...

Opublikowany przez Campanas Środa, 5 czerwca 2019

Matką Victorii jest 14-latka. To ofiara gwałtu, która zdecydowała się na ciążę, choć już ruszyły procedury prowadzące do aborcji. Diecezja poinformowała, że dziecku po otrzymaniu odpowiedniej pomocy, zostanie zapewniona opieka lub adopcja.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński

Poznaj osobistą historię wytrwałości Marcina Zielińskiego

Marcin, pisząc o wytrwałości, dzieli się niezwykłą historią swojego życia, w którym dzięki ogromnemu uporowi, wierze i wierności Bożej obietnicy, znajduje się dziś w samym sercu swojego powołania. Książka...

Skomentuj artykuł

Dziewczynka, która miała się nie urodzić, została ochrzczona
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.