Szansa na zdrowe dziecko

Szansa na zdrowe dziecko
(fot.sxc.hu)
Logo źródła: Wychowawca Jolanta Tęcza-Ćwierz

Lekarze zajmujący się leczeniem niepłodności, obradujący na Międzynarodowej Konferencji "NaProTechnology - Lublin 2009", informują: istnieje i rozwija się metoda diagnostyczno-terapuetyczna, ukierunkowana na zdrowie prokreacyjne kobiety, znana jako NaProTechnologia (Metoda Naturalnej Prokreacji). Łączy ona edukację w zakresie odpowiedzialnego rodzicielstwa z najnowocześniejszą technologią medyczną.

Nowoczesna i bezpieczna

Naprotechnologia umożliwia dogłębne rozpoznanie przyczyn niepłodności i skuteczne ich leczenie. Daje szanse na poczęcie drogą naturalnego współżycia i urodzenie zdrowego, donoszonego dziecka. Korzysta przy tym z najnowszych osiągnięć wielu gałęzi medycyny, w tym chirurgii, ginekologii, farmakologii i andrologii, we współpracy z naturalnymi funkcjami prokreacyjnymi kobiety.

Doświadczenia lekarzy-ginekologów ze Stanów Zjednoczonych i Irlandii dowodzą, że naprotechnologia oferuje rozwiązania w sytuacjach, kiedy metoda in vitro pozostaje nieskuteczna lub szczególnie ryzykowna, potrafi też pokonywać problem niepłodności męskiej i niedrożności jajowodów. Dzięki tej metodzie można również przewidywać problemy z płodnością, np. zagrożenie poronieniem.

DEON.PL POLECA

Proponowana przez naprotechnologię obserwacja biomarkerów - naturalnych sygnałów wysyłanych przez organizm kobiety - umożliwia skuteczne planowanie rodziny, bez ryzyka niebezpieczeństw związanych z antykoncepcją hormonalną.

Konferencja "NaProTechnology - Lublin 2009" pokazała rosnące zainteresowanie tą metodą ze strony lekarzy oraz pacjentów. Kilkuset uczestników z Polski i zagranicy słuchało prelekcji naukowców z USA, Irlandii i Kanady.

Program leczenia NaPro

Osoby mające problem z poczęciem dziecka mogą otrzymać pomoc w trzech etapach:

  1. Przygotowanie pary do pierwszej wizyty u lekarza naprotechnologa. Okres ten trwa około trzech miesięcy. Przygotowanie prowadzi przeszkolony instruktor. Uczy on kobietę nanosić wyniki obserwacji swojego organizmu na specjalne karty. Po trzech miesiącach obserwacji i zapisywanych wyników instruktor może zauważyć pewne nieprawidłowości, wskazujące np. na zaburzenia hormonalne lub stany zapalne, które prowadzą do obniżonej płodności lub zwiększonego ryzyka poronienia samoistnego.
  2. Diagnostyka. Po tym wstępnym przygotowaniu małżeństwo jest kierowane do wykwalifikowanego lekarza naprotechnologa, który przez następne trzy miesiące prowadzi diagnostykę laboratoryjną, obrazową czy laparoskopową. Badania dodatkowe, takie jak ultrasonografia i badania hormonalne nie są zlecane schematycznie, ale zgodnie z fizjologią i potrzebami danej kobiety.
  3. Leczenie - ten etap trwa około roku. Obejmuje dostępne leczenie hormonalne, chirurgiczne - laparoskopowe lub klasyczną laparotomię. Wykorzystuje się nowoczesne techniki laserowe, chirurgię rekonstrukcyjną jajowodów, specyficzne postępowanie przeciwwzrostowe. Celem jest przywrócenie zdrowia prokreacyjnego pary i uzyskanie poczęcia.

Lista lekarzy naprotechnologów oraz instruktorów znajduje się na stronie internetowej: www.problemyzplodnoscia.pl

Alternatywa

Naprotechnologia stanowi realną alternatywę dla sztucznie wspomaganego rozrodu. Metoda in vitro niesie ze sobą ryzyko śmierci zarodków, poronień oraz ciąż mnogich zakończonych porodami przedwczesnymi. Pomija i lekceważy godność mężczyzny, kobiety i dzieci. Jest metodą drogą, kontrowersyjną i ryzykowną dla zdrowia.

Naprotechnologia stanowi realną alternatywę dla sztucznie wspomaganego rozrodu, przynosi nowe możliwości. Zajmuje się zdrowiem prokreacyjnym i ginekologicznym kobiety, w pełni współpracując z jej układem rozrodczym. Jest metodą nowoczesną, bezpieczną i etyczną.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szansa na zdrowe dziecko
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.