"Do dziś szokuje mnie liczba osób podejmujących próby samobójcze". Poruszający wpis ratownika medycznego

"Do dziś szokuje mnie liczba osób podejmujących próby samobójcze". Poruszający wpis ratownika medycznego
(fot. facebook.com / depositphotos.com)
facebook.com / jb

Tomasz Modrzewski, ratownik medyczny, na Facebooku przypomniał swój wpis sprzed roku, który nadal jest bardzo aktualny. Opublikował wówczas post o wsparciu psychologicznym dla osób myślących o samobójstwie.

Wyznał, że kiedy zaczynał swoją pracę, zszokowała go i szokuje do dzisiaj liczba osób podejmujących próby samobójcze. Pisał o przypadkach, których doświadcza w pracy: "Dostaliśmy wezwanie do potrąconego. Kiedy dostajesz taką informację od razu musisz przygotować się na najgorsze. Pieszy w starciu z samochodem nie ma szans. Na miejscu okazuje się, że młoda dziewczyna celowo wbiegła pod nadjeżdżający samochód. Jeden ją podbił, przeleciała nad nim i wylądowała na masce następnego. Wyobrażacie sobie sytuację, że jedziecie prawidłowo autem i nagle na przednią szybę wpada Wam jakiś człowiek? Toż to trauma do końca życia! A to dopiero początek.

Kiedy dostajesz taką informację od razu musisz przygotować się na najgorsze.

Bo co dzieje się dalej? Wysiadasz z auta, przerażony, próbujesz zebrać myśli, wezwać pomoc. Przed Tobą poturbowany człowiek w stanie krytycznym, a Ty nawet nie wiesz, czy masz w samochodzie apteczkę? W końcu przyjeżdża karetka, choć trwało to wieczność. Wysiadamy my, nam jest trochę łatwiej, jesteśmy oswojeni z takimi widokami. Podbiegamy do pacjenta, szybki wywiad, zabezpieczamy go jak tylko możemy i dzida do szpitala, a Ty? Zostajesz na miejscu rozbity jak Twój samochód i zastanawiasz się czy to co się dzieje, dzieje się naprawdę? Taka osoba też potrzebuje wsparcia, ale my zwyczajnie nie mamy na to czasu".

DEON.PL POLECA

Kolejna sytuacja, o której pisze: " powiesił się, o k***, chłopak dwadzieścia parę lat. Jedziemy! Na miejscu okazuje się, że zdążył zawisnąć, ale szybko go odcięli. Dzięki Bogu oddycha! Na szyi bruzda wisielcza, pobudzony, chyba już niedotleniony? Młody chłopak".

Dodaje, że przykładów można mnożyć wiele. Podaje również miejsca, w których możemy szukać pomocy:

  • poradnie psychiatryczne
  • bezpłatna infolinia 116 123 w godz. 14:00 - 22:00 lub 800 70 2222 - całodobowo

Cały post możecie przeczytać tutaj:

 

Boże ile tych samobójców ostatnio...?! Kiedy zaczynałem swoją pracę zszokowała mnie, i szokuje do dziś, liczba pacjentów...

Opublikowany przez Pierwsza Pomoc Tomasz Modrzewski Sobota, 17 listopada 2018
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz

Jak nie zlekceważyć pierwszych objawów choroby? Czy wolno mówić o sensie depresji? Jak pomagać w depresji sobie i innym? Jakie są konsekwencje długotrwałej depresji? Czy wolno pytać, co ona chce nam dzisiaj powiedzieć?

O tym...

Skomentuj artykuł

"Do dziś szokuje mnie liczba osób podejmujących próby samobójcze". Poruszający wpis ratownika medycznego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.