Myślisz, że bezdomność to wybór? Koniecznie zobacz ten film [WIDEO]

Myślisz, że bezdomność to wybór? Koniecznie zobacz ten film [WIDEO]
Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej/ ed

"Pijak", "żebrak", "leń", "nieudacznik"... Zbyt często oceniamy osoby w kryzysie bezdomności, za rzadko patrzymy im w oczy. Wydaje nam się, że sami są sobie winni i że taki styl życia to ich wybór. Ten film pokazuje, że jest inaczej.

Bezdomni odpowiadają na stereotypy w naszych głowach. Z nadzieją, że hasła typu: "Zachorowałem i straciłem pracę", "Mam pasję", "Miejsce na spanie to mieszkanie" dadzą nam impuls do zmiany myślenia. To projekt Fundacji Ius Medicinae poświęcony promowaniu idei "Najpierw Mieszkanie".

Trzeba spotkać człowieka

Ludzie w kryzysie bezdomności czują się jak niewidzialni, bo my często nie dajemy im nawet naszych spojrzeń. Wolimy nie patrzeć, biegniemy dalej. Tak pisała o tym osatnio na swoim blogu s.Chmielewska:

Dom na Łopuszańskiej prowadzi teraz Ania z Piotrem. Jeżdżę do stolicy lekko ich wspierać, ale niebawem będą lepsi ode mnie i nie będą starej potrzebowali, chyba, że do roboty na drutach.

Staruszek tam przyszedł po coś do jedzenia. Praktycznie bez butów. Maciek po buty biegiem do sklepu skoczył, bo nie było w domu odpowiedniego numeru, ale coś mnie tknęło i zaczęłam człowieka wypytywać, gdzie i jak mieszka. No i już wczorajszą noc dziadek spędził w schronisku dla chorych, w ciepłym łóżku, wykąpany i przebrany, ściskając nowe buty jak ukochane dziecko. Niestety na dostawce. Nie wystarczy podać talerz zupy. Trzeba spotkać człowieka. Pan nie mieszkał nigdzie.

Prawie wszystko o bezdomności >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Myślisz, że bezdomność to wybór? Koniecznie zobacz ten film [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.