"Pewne choroby można wyleczyć postem Daniela" - mówi autorka książek o słynnej diecie dr Ewy Dąbrowskiej

"Pewne choroby można wyleczyć postem Daniela" - mówi autorka książek o słynnej diecie dr Ewy Dąbrowskiej
(fot. dziendobry.tvn.pl/ shutterstock.com)
2 lata temu
dziendobry.tvn.pl/ df

Cała Polska pokochała dietę warzywno-owocową dr Ewy Dąbrowskiej. Co wzbudza najwięcej pytań w jej stosowaniu? O czym najczęściej zapominamy w trakcie diety?

- Ludzie pytają o dobór warzyw i owoców w trakcie diety, o to, jak je przygotowywać - mówi Beata Anna Dąbrowska, autorka książek na temat diety dr Ewy Dąbrowskiej, a prywatnie synowa autorki słynnej diety.

- Pięć-sześć lat temu bardzo modne zaczęły być szkolenia poświęcone żywieniu i jego roli w leczeniu rozmaitych chorób. Sama przeżyłam wtedy trudny moment podczas ciąży, gdy nie mogłam pozwolić sobie na dużą aktywność, przybywało kilogramów. Nie byłam w stanie tego opanować. Sama skorzystałam z postu, żeby po ciąży wrócić do siebie.

Na czym polega dieta dr Ewy Dąbrowskiej?

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej składa się z trzech etapów: przygotowania, przeprowadzenia diety oraz okresu wychodzenia z diety. Wszystkie te trzy elementy muszą być oparte na warzywach i owocach specjalistycznie dobranych do naszych potrzeb.

- Myślę, że warto skupić się zwłaszcza na zielonych owocach i warzywach, które zawierają bardzo dużo mikro i makroelementów, a często brakuje ich w naszej diecie - zaznacza Beata Dąbrowska.

- Pewne choroby można wyleczyć postem Daniela - dodaje autorka. Okazuje się, że dieta jest tak skuteczna, że można nią pokonać wiele chorób.

TUTAJ przeczytasz o tym więcej >>

*

5 filarów zdrowia

Chcąc wprowadzić holizm do codziennego życia trzeba w pierwszej kolejności zapoznać się z tymi elementami, które są kluczowe dla naszego zdrowia i fundamentem naszej dietoterapii. To pięć filarów zdrowia: stan odżywiania, sprawnie działający układ jelitowy, równowaga hormonalna, obecność zdrowych tłuszczów w diecie oraz efektywny metabolizm.

Tutaj >> znajdziecie Planer, który pomoże wam ułożyć dietę na 6-tygodni, dostarczy ważnych wskazówek i podpowie całkiem nowe przepisy.

Co dokładniej znajduje się w planerze?

  • 6-tygodniowy plan diety: 4 dni przygotowania, 10 dni diety warzywno-owocowej, 2 tygodnie wychodzenia i 2 tygodnie stabilizacji
  • ponad 30 nowych przepisów
  • praktyczne porady i ilustracje
  • tabele - miary postępów
  • miejsce na notatki

Zobacz też: Dieta warzywno-owocowa dr Dąbrowskiej® i co dalej? 5 rad, które zmienią twój styl życia na zdrowy [ROZMOWA] >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Paulina Borkowska, Beata Anna Dąbrowska
20,94 zł
29,90 zł

Nie masz czasu na układanie diet?
Komponowanie posiłków i liczenie kalorii jest zdecydowanie zbyt skomplikowane?

Sięgnij po gotowe rozwiązanie dr Ewy Dąbrowskiej. 

Planer, który trzymasz w rękach, to sprawdzony sposób pozwalający zmienić na...

Skomentuj artykuł

"Pewne choroby można wyleczyć postem Daniela" - mówi autorka książek o słynnej diecie dr Ewy Dąbrowskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.