Abp Depo przypomniał czym jest rodzina

1 miesiąc temu
KAI/kb

Podczas dnia skupienia w parafii św. Stanisława biskupa i męczennika w Częstochowie bp Wacław Depo zwrócił uwagę na to jaką wartością jest rodzina. 

Arcybiskup, podczas bierzmowania młodzieży w której również uczestniczył powiedział o tym, że "Duch Święty przypomina nam, że Jezus jest dla nas Panem i Zbawicielem, a każdy krzyż przypomina o tajemnicy Jego miłości i ofierze za nas". 

Zwracając się do młodzieży powiedział, że krzyże, które otrzymują są „nie tylko jako pamiątkę, ale przede wszystkim jako źródło mocy i mądrości idącej od Boga wobec sprzeciwu tego świata”.

Częstochowski metropolita nawiązał również do patrona parafii - św. Stanisława, biskupa i męczennika o którym mogą Państwo przeczytać w naszym artykule.

– Drodzy młodzi przyjaciele, proście o moce Ducha Świętego, abyście nigdy nie wstydzili się Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, który nadaje naszemu życiu sens mimo przemijania, cierpienia i śmierci, nie możecie przegrać życia. Nie możecie przegrać w życiu miłości, która jest miarą człowieczeństwa i jednocześnie wyznaniem wobec Boga” – zaapelował abp Depo.

Źródło: KAI/kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Nackowski
22,90 zł

Zanim Bóg zacznie budować w naszych sercach nowego człowieka, najpierw musi zburzyć to, co jest przeszkodą w odkrywaniu pełni życia.

Ks. Andrzej Nackowski stawia mocną diagnozę: jeśli chcesz na stałe zaprosić do swego życia Chrystusa...

Skomentuj artykuł

Abp Depo przypomniał czym jest rodzina
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.