Abp Grzegorz Ryś o zarzutach przeciwko Janowi Pawłowi II i kard. Sapieże

Abp Grzegorz Ryś o zarzutach przeciwko Janowi Pawłowi II i kard. Sapieże
Fot. ks. Paweł Kłys / archidiecezja.lodz.pl
archidiecezja.lodz.pl / tk

Metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś podczas spotkania z uczniami Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego odpowiedział na pytanie, co sądzi o kontrowersjach związanych z pedofilią, które pojawiają się ostatnio w odniesieniu do Jana Pawła II i kard. Sapiehy, o memach na temat polskiego papieża, a także o swoich osobistych spotkaniach z Ojcem Świętym.

Abp Ryś na początku wypowiedzi mówił o swoich osobistych spotkaniach z byłym papieżem. Pierwsze odbyło się w 1997 roku podczas pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, natomiast drugie miało miejsce w Watykanie. Metropolita łódzki wspomina, że najważniejszym przeżyciem z tych spotkań było dla niego wspólne odprawienie Eucharystii z Janem Pawłem II.

DEON.PL POLECA
Abp Ryś odnosząc się do memów powstających na temat polskiego papieża zaproponował uczniom LO czytanie raz na dwa tygodnie jego tekstów. – Zróbmy to na przykład przez rok. I jak po roku nadal będziecie mówić o papieżu na poziomie dowcipów rysunkowych, to okej. Ale jak po tym roku wam przejdzie i stwierdzicie, że to był ktoś, kogo warto słuchać, to ja będę szczęśliwy – powiedział abp Ryś.

- Starałem się na bieżąco czytać wszystko, co Jan Paweł II pisał. Były tego straszne ilości. Miałem poczucie, że on pisze szybciej niż my czytamy. Ale nie chodzi o to ile napisał, tylko jaki to ma ciężar i jak to, czego on uczył jest ważne – zauważył metropolita Łodzi.

- Nikt na świecie nie rozumie tego, co Polacy robią z Janem Pawłem II. Patrzą na nas jak na kompletnych wariatów. Myślę, że nasze memy o Janie Pawle II to pikuś w stosunku do tego, jakie memy mogą robić ludzie na całym świecie o nas, w relacji do papieża.

Poniżej publikujemy film, w którym Abp Grzegorz Ryś mówi m.in. o niedawnych zarzutach skierowanych wobec Jana Pawła II i kard. Sapiehy.

Źródło: archidiecezja.lodz.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński

Słowa, które zmieniają świat

Listy dwóch wielkich przywódców – Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego – zaskakują swoją mocą i aktualnością. Ich słowa wpłynęły na rozwój wypadków w Polsce i na świecie. W tej...

Skomentuj artykuł

Abp Grzegorz Ryś o zarzutach przeciwko Janowi Pawłowi II i kard. Sapieże
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.