Abp Grzegorz Ryś: przez największego grzesznika Bóg czyni wielkie rzeczy

Abp Grzegorz Ryś: przez największego grzesznika Bóg czyni wielkie rzeczy
Abp Grzegorz Ryś (fot. Archidiecezja Łódzka / YouTube.com)
KAI / tk

- Na służbie słowa Bożego są najprostsze rzeczy i są najmniejsi ludzie. Przez największego grzesznika Bóg czyni wielkie rzeczy! – mówił abp Grzegorz Ryś podczas Adwentowych Rekolekcji dla Łodzi.

O dwóch zwiastowaniach – Zachariaszowi w Jerozolimie i Maryi w Nazarecie mówił metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś w katedrze św. Stanisława Kostki podczas ostatniego dnia Adwentowych Rekolekcji dla Łodzi.

Podczas celebracji Mszy świętej Roratniej łódzki pasterz wskazał na to, że Bóg spotyka człowieka, który wydaje się malutki, nieznaczący w swojej codzienności, i z takim człowiekiem prowadzi rozmowę, wchodzi z nim w dialog – zauważył duchowny.

DEON.PL POLECA

Maryja zasłuchana w Słowo Boże

- Przez te trzy dni słuchamy Słowa i widzimy Maryję, która jest słuchaczką słowa. Maryja jest tak uważna, tak zasłuchana, że to Słowo porusza Ją do wnętrza. Bóg mówi do Maryi swoim słowem – nie nowym słowem, ale tym, które jest od dawna zapisane i dobrze Jej znane. Słowo, z którym przychodzi Anioł, to jest słowo z Księgi Sędziów i Księgi Judyty.

- Ona ma „naczytane” słowe Boże. Modli się słowem Bożym. Żyje słowem Bożym. Czy macie tak „naczytaną” Biblię, by modlić się cytatami z Pisma Świętego? Kiedy ostatnio miałem takie doświadczenie, że słowo Boga, które słyszę, poruszyło całe moje wnętrze? – pytał rekolekcjonista.

Bóg przez grzesznika czyni wielkie rzeczy

- Jak Bóg mówi do ciebie słowo i jakby się tobie wydawało ono niemożliwe, za trudne, to On może je spełnić! Bo dla Boga wszystko jest możliwe. Nic nie jest „za cudowne” dla Boga. To jest Boża synteza. Z jednej strony za cudowne, niemożliwe, a z drugiej – dla Boga nie ma nic nie możliwego. Na służbie słowa Bożego są najprostsze rzeczy i są najmniejsi ludzie. Przez największego grzesznika Bóg czyni wielkie rzeczy! – zaznaczył abp Ryś.

Podczas trzydniowych Adwentowych Rekolekcji dla Łodzi, które od 5 lat organizowane są w katedrze łódzkiej, jest już zwyczajem, że kolekta zebrana w czasie liturgii przeznaczona jest na jakieś konkretne dzieło miłosierdzia. W tym roku całość ofiar przekazana zostaje na #DarDlaNowonarodzonego – akcję prowadzoną przez łódzki Orszak Trzech Króli.

Link do zbiórki: https://www.caritas.lodz.pl/zbiorki/dar-dla-nowonarodzonego.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George Augustin

Miłosierdzie Boże – źródło światła w ciemności

Moc miłosierdzia uzdalnia nas do wyjścia z zamkniętego koła, w którym krążymy wokół siebie samych, otwiera nam oczy na innych i na liczne zadania, które stoją przed nami...

Skomentuj artykuł

Abp Grzegorz Ryś: przez największego grzesznika Bóg czyni wielkie rzeczy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.