Abp Marino: dyplomaci watykańscy muszą najpierw wzrastać jako kapłani

Abp Marino: dyplomaci watykańscy muszą najpierw wzrastać jako kapłani
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
1 rok temu
KAI / sz

„Słowa Papieża są przewodnikiem prowadzącym ku nawróceniu serca, aby najpierw wzrastać jako kapłani, a potem jako dyplomaci”. W ten sposób list Franciszka, o obowiązku posługiwania przez przyszłych dyplomatów watykańskich jednego roku na misjach, skomentował prezes Papieskiej Akademii Kościelnej.

Abp Joseph Marino zaznaczył, że ten czas spędzony na misjach będzie wymagał zapomnienia o sobie i zaangażowania się, aby Kościół miał jeszcze bardziej misyjne oblicze. Odniósł się także do spotkania z Papieżem, w czasie którego został poinformowany o jego woli.

„Papież Franciszek potwierdził to, co zawarł w liście, że ta formacja jest absolutnie kapłańska i duszpasterska, a co za tym idzie, musi być rozumiana jako doświadczenie i formacja misyjna. Jeśli popatrzymy na pontyfikat Franciszka, od momentu jego wyboru, wiele razy powtarzał, że marzy o Kościele misyjnym, Kościele, który wychodzi do ludzi – przypomniał prezes Papieskiej Akademii Kościelnej. – (...) Oczywiście, my jako odpowiedzialni musimy mieć tego samego ducha i tę samą wizję. Ta wizja w rzeczywistości zachęca nas do prawdziwego nawrócenia, a to oznacza, że musimy wyjść z własnych ograniczeń, z naszych osobistych interesów i przylgnąć do tych Kościołów, tych krajów, które bardziej potrzebują ojcowskiej obecności Papieża. Dlatego doświadczenie misyjne może być uważane za wyjątkowe ćwiczenia duchowne dla naszego nawrócenia, abyśmy mogli pełnić służbę «w» i «dla» Kościoła“.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Abp Marino: dyplomaci watykańscy muszą najpierw wzrastać jako kapłani
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.