Franciszek dziękuje współpracownikom tworzącym Dom Świętej Marty

Franciszek dziękuje współpracownikom tworzącym Dom Świętej Marty
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / pp

Podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty papież podziękował szczególnie jednej z jego pracownic – Patrizii, która po czterdziestu latach przechodzi na emeryturę. Ojciec Święty zachęcił, by pamiętać o osobach towarzyszących nam na drogach życia, z którymi łącząc nas więzi niemal rodzinne, aby im dziękować a także prosić o przebaczenie.

Franciszek zaznaczył, że człowiek został stworzony przez Boga jako istota społeczna, jako lud a nie zamknięci w sobie egoiści. W naszej drodze towarzyszą nam sąsiedzi, przyjaciele, koledzy z pracy, z biura. „Nie chce byśmy byli egoistami – egoizm jest grzechem” – stwierdził papież.

Ojciec Święty przypomniał różne osoby, które pracowały w Domu Świętej Marty, zarówno te, które przeszły na emeryturę, jak i te, które zmarły, wymieniając je po imieniu.

„Warto, byśmy dzisiaj wszyscy pomyśleli o ludziach, którzy towarzyszyli nam w drodze życia, jako wyraz wdzięczności, a także jako gest wdzięczności Bogu. Dziękujemy Ci, Panie, że nie zostawiłeś nas samych. To prawda, że zawsze są problemy, a tam, gdzie są ludzie, są plotki. Nawet tutaj. Modlimy się i plotkujemy, jedno i drugie. A także czasami grzeszy się przeciwko miłości” – powiedział papież.

Franciszek zauważył, że w rodzinie ma miejsce grzech, traci się cierpliwość, a następnie przeprasza. Podziękował za cierpliwość towarzyszących mu osób i prosił o wybaczenie braków.

„Dzisiaj jest dzień, aby podziękować i przeprosić, z serca, każdego z nas, osoby, które nam towarzyszą w życiu, we fragmencie życia, przez całe życie... I chciałbym skorzystać z tego pożegnania Patrizii, aby wraz z wami uczynić ten akt pamięci, podziękowania, a także przeprosić osoby, które nam towarzyszą. Niech każdy z nas uczyni to wobec osób, które zwykle mu towarzyszą. A tym, którzy pracują tutaj w domu, wielkie podziękowanie. I tobie, Patrizio, która rozpoczynasz drugą część życia, kolejne 40 lat!” – powiedział papież na zakończenie swej homilii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
25,83 zł
36,90 zł

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Franciszek dziękuje współpracownikom tworzącym Dom Świętej Marty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.