Abp Ryś do studentów: Bardzo wam życzę wzroku, który daje człowiekowi Duch Święty

Abp Ryś do studentów: Bardzo wam życzę wzroku, który daje człowiekowi Duch Święty
Abp Grzegorz Ryś (fot. ks. Paweł Kłys / archidiecezja.lodz.pl)
KAI / tk

Pieśń nad pieśniami mówi, że ludzka miłość, że ludzkie zakochanie, ludzkie szaleństwo miłości – które sprawia, że widzisz wszędzie wiosnę, jest takim najdelikatniejszym, najpiękniejszym, sanktuarium obecności Boga. Zobaczyć Boga w samym środku miłości, którą przeżywam. To chyba nie jest dzisiaj takie powszechne – mówił do łódzkich studentów abp Grzegorz Ryś.

Jeszcze przed świtem, każdego dnia Adwentu, celebrowana jest Msza święta wotywna o Matce Bożej zwana roratami. Dziś rano w akademickich Roratach – celebrowanych o godz. 7.00 w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego ”PIĄTKA” uczestniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Odwołując się do dzisiejszej liturgii słowa duchowny zauważył, że wiara jest taką łaską, że "nie tylko wiesz, że Bóg przychodzi, ale Go rozpoznajesz także w tym najważniejszym dla człowieka doświadczeniu, jakim jest doświadczenie miłości".

DEON.PL POLECA

- Najważniejsze co nas w życiu spotyka, najbardziej delikatny moment w życiu, jest wówczas, kiedy mówisz komuś, że go kochasz. Słyszycie Boga, który wypowiada się waszymi ustami? Czy słyszycie Boga, który się wypowiada ustami tej drugiej osoby, którą dane wam jest spotkać? Rozpoznać Boga tak, jak Elżbieta rozpoznała Boga w Maryi? – pytał hierarcha.

- Bardzo wam życzę wzroku, który daje człowiekowi Duch Święty, żeby rozpoznawać Boga, kiedy przychodzi, żebyście Go przede wszystkim umieli rozpoznawać w tak niesłychanie ważnym i najpiękniejszym wydarzeniu w życiu człowieka jakim jest miłość. Byście Go słyszeli, byście Go widzieli w przeżyciu miłości, oraz byście dali się tak Bogu użyć, jak Maryja, by On okazał się wierny wobec drugiej osoby, by mógł wypełniać swoje obietnice dane innemu – zakończył arcybiskup.

Po Roratach duszpasterze zapraszają łódzkich żaków na studenckie śniadania, a idących bezpośrednio po modlitwie na uczelnie, obdarowują gorąca kawą na wynos.

W Łodzi działają cztery duże duszpasterstwa akademickie, które sprawują duchową opiekę nad studentami, zdobywającymi wiedzę na wyższych uczelniach. Diecezjalne duszpasterstwo akademickie „DA5”, jezuickie duszpasterstwo akademickie „JDA”, dominikańskie duszpasterstwo akademickie „Kamienica” oraz salezjańskie duszpasterstwo akademickie „Węzeł”.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Magda Knedler

Opowieść o miłości, szaleństwie i zarazie

Spinalonga zrobiła na nim ogromne wrażenie. Wracali tam z Agą kilkakrotnie, bez celu, po prostu pomilczeć. Żadne inne miejsce nie nadawało się do tego lepiej niż wyspa ciszy.
...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Ryś do studentów: Bardzo wam życzę wzroku, który daje człowiekowi Duch Święty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.