Abp Ryś: możliwe jest braterstwo i solidarność także wtedy, gdy wokół toczy się wojna

Abp Ryś: możliwe jest braterstwo i solidarność także wtedy, gdy wokół toczy się wojna
(fot. youtube.com / Archidiecezja Łódzka)
KAI / kk

- Możliwe jest braterstwo i solidarność także wtedy, gdy wokół toczy się wojna – przypomniał abp Grzegorz Ryś w homilii podczas Mszy św. sprawowanej dziś w prywatnej kaplicy.

Metropolita łódzki zachęcił do otwierania oczu na sposób boży, tak, by w każdym człowieku widzieć współobywatela i współdomownika Boga.

Dziś, w święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza abp Ryś sprawował Mszę św. w swojej prywatnej kaplicy. Odnosząc się do fragmentu z Listu św. Pawła do Efezjan powiedział: „Nie jesteście już obcymi i przybyszami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga”, arcybiskup tłumaczył, że ostateczną perspektywę doczesnych relacji odsłania przed nami Słowo Boże, gdy nazywa nas domownikami Boga.

Metropolita Łódzki nawiązując do encykliki „Fratelli tutti” i wskazując na postać św. Franciszka z Asyżu oraz bł. Karola de Foucauld przypomniał, że jest możliwe braterstwo i solidarność także wtedy, gdy wokół toczy się wojna.

Na koniec zaprosił, abyśmy otwierali oczy na sposób boży i widzieli w każdym człowieku współobywatela i współdomownika Boga.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Inkwizycja – historyczna konieczność czy diabelska pokusa?

Spośród rozmaitych ciemnych kart historii Kościoła inkwizycja szczególnie mocno działa na wyobraźnię. Stosy, tortury, polowania na heretyków, Żydów i czarownice. Tysiące ofiar i wszechogarniający lęk. Tak ją postrzegamy.

...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: możliwe jest braterstwo i solidarność także wtedy, gdy wokół toczy się wojna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.