Abp Ryś: To jest najlepsza definicja pielgrzymki!

Abp Ryś: To jest najlepsza definicja pielgrzymki!
Abp Grzegorz Ryś. Fot. Paweł Kłys / archidiecezja.lodz.pl
KAI / mł

- Pielgrzymka nie jest po to, żeby się przejść. Nie jest po to, żeby się zmęczyć, czy by mieć bąble na nogach, czy się wyczerpać! Pielgrzymka nie jest dla sportu ani diety. Pielgrzymka jest po to, by się odnaleźć pod dłonią Boga  - mówił abp Grzegorz Ryś na rozpoczęcie pabianickiej pielgrzymki.

Ponad 200 pielgrzymów wyruszyło dziś rano w 554. Pieszej Pielgrzymce Pabianickiej na Jasną Górę. Porannej Mszy świętej inaugurującej pielgrzymkę w parafii pw. św. Mateusza przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. 

- Słuchajcie słowa! Nie ma pielgrzymowania bez słuchania słowa - przypominał arcybiskup. - Pielgrzymka jest po to, by odkryć to, czego Duch chce w naszym życiu dokonywać. Na pielgrzymce słowa jest dużo. Jest słowo, które jest głoszone do wszystkich, jest słowo, które każdy może usłyszeć indywidualnie – choćby wtedy, kiedy się wybierze do spowiedzi albo na rozmowę, która ma być jakąś formą rozeznania. Pielgrzymkę nazywamy rekolekcjami w drodze. To jest najlepsza definicja pielgrzymki – słuchajcie słowa! – podkreślił metropolita.

Jak informuje kierownik pielgrzymki pabianickiej, hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi - wspólna droga – i wpisuj się ono we wspólne pielgrzymowanie całego Kościoła. – W pielgrzymce na Jasną Górę idzie pięciu księży diecezjalnych i zakonnych, dwie siostry zakonne, rodziny z dziećmi, oraz przedstawiciele rodzin romskich. Nie zabrakło również przedstawicieli parafialnych grup synodalnych - dodaje ks. Przemysław Kansy. Pątnicy z Pabianic dotrą przed szczyt jasnogórski wieczorem we wtorek 23 sierpnia, a następnie wezmą udział w uroczystościach odpustowych 26 sierpnia - ku czci Matki Bożej Częstochowskiej.

DEON.PL POLECA

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Camino znaczy droga. Życie również jest drogą.

Każdy pielgrzym udający się do Santiago de Compostela musi przejść camino. Ale camino przechodzi również każdy z nas. Przecież życie jest drogą, a my pokonujemy ją nieustannie.

Książka,...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: To jest najlepsza definicja pielgrzymki!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.