Abp Ryś w Niedzielę Zmartwychwstania: idźcie i ogłoście, że Jezus Chrystus powstał z martwych!

Abp Ryś w Niedzielę Zmartwychwstania: idźcie i ogłoście, że Jezus Chrystus powstał z martwych!
(Fot. Archidiecezja Łódzka/YouTube.com)
KAI/dm

- Uświadomienie sobie tego, ile Bóg mi wybaczył, oraz poddanie się Jego osądowi w stosunku do tych, którzy wokół nas żyją, te dwa doświadczenia sprawią, że będziemy mogli usłyszeć to polecenie Jezusa: idźcie i ogłoście oraz idźcie i zaświadczcie, że Jezus Chrystus powstał z martwych! - mówił abp Grzegorz Ryś

W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w łódzkiej katedrze Mszy świętej celebrowanej w samo południe przewodniczył i kazanie wygłosił arcybiskup Grzegorz Ryś.

W słowie pouczenia pasterskiego metropolita łódzki zwrócił uwagę na to, że Bóg ustanowił Chrystusa sędzią żywych i umarłych! - Nie wiem, czy takiej Dobrej Nowiny spodziewaliście się tej Niedzieli - mówił arcybiskup.

- Chrystus jest naszym sędzią. Piotr nie mówi, że Pan Jezus wyszedł z grobu, ale mówi o tym, jakie to ma znaczenie dla nas. Jakie to ma konsekwencje w naszym życiu. Co to dla nas znaczy, że Jezus Chrystus żyje! Dobrą Nowiną jest to, że Ten, który został przez Ojca wskrzeszony, został przez Niego uczyniony sędzią żywych i umarłych. Czy to jest Dobra Nowina? Tak, to jest niesłychanie Dobra Nowina, że On jest sędzią żywych i umarłych. To by była straszna nowina, gdybyśmy to my byli powołani do tego, by być sędziami w stosunku do siebie - zauważył kaznodzieja.

- Każdy, kto w Niego wierzy, w Jego imię otrzymuje odpuszczenie grzechu. Oto jakiego mamy sędziego takiego, który odpuszcza nam grzechy. Mało tego, że odpuszcza, ale On bierze na siebie nasze grzechy, bierze na siebie nasze winy i w ten sposób nam je odpuszcza - podkreślił abp Ryś.

Kończąc homilię metropolita łódzki zaapelował do zebranych: Pomyślcie przy wieczornej modlitwie: ile wam wybaczył Zmartwychwstały Pan? W jaki sposób was osądza? Pomyślcie, czy mogło wam się wydarzyć coś lepszego, jak mieć takiego sędziego? Potem spróbujcie - chociaż w myślach - zmienić swoje sądy w stosunku do ludzi, których odrzucacie, których uważacie za niegodnych rozmowy, których uważacie za takich, do których domu się nie wchodzi, których traktujecie jak nieczystych. Pomyślcie, czy Zmartwychwstały Jezus nie mówi wam tego, co powiedział Szymonowi: - nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wypełnić Ewangelię dokładnie co do litery – to jest pomysł na życie. Nie szukać niczego innego, tylko czerpać z tego, co jest napisane. 

Arcybiskup Grzegorz Ryś zabiera nas w podróż śladami jednego z najważniejszych...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś w Niedzielę Zmartwychwstania: idźcie i ogłoście, że Jezus Chrystus powstał z martwych!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.