Opowieści Wielkanocne - 'On żyje!' - Maria Magdalena

Opowieści Wielkanocne - 'On żyje!' - Maria Magdalena
Foto w tle: pixabay.com
0:00
- 0:00

Wielkanoc to pierwsze i najważniejsze święto dla chrześcijan. Gdyby Pan nie zmartwychwstał, ‘daremna byłaby nasza wiara’, jak powie św. Paweł. Łatwiej jest nam jednak doświadczać i przeżywać krzyż, smutek i łzy, niż radość ‘pustego grobu’.

Gdy wychodziła z Wieczernika było jeszcze ciemno. Głowę owinęła chustą i lekko nią przysłoniła usta, żeby nie czuć chłodu wdychanego powietrza. Na bezchmurnym niebie skrzyły się gwiazdy. Blask księżyca oświetlał jej drogę.

Biegła do grobu. Tam pochowano Jezusa. Miała w oczach sceny Jego męki, odstraszał ją widok poranionego, umęczonego ciała, które w pośpiechu pogrzebano. A ona chciałaby zadbać z całą pieczołowitością o Tego, którego szczerze miłowała.

Raczej wolała myśleć o chwili spotkania z Nim, kiedy ją uzdrowił, uwolnił od dręczących złych duchów.

Jakież było jej zdumienie, kiedy stanęła przed grobem i zobaczyła odsunięty kamień. Co się stało? Gdzie jest Jezus? – pomyślała. Nie umiała poskładać myśli.

Z kołatającym sercem pobiegła z powrotem do Wieczernika, żeby powiedzieć o wszystkim Piotrowi i pozostałym uczniom.

Mario Magdaleno, uwolniona od ‘siedmiu złych duchów’, szczerze umiłowałaś Jezusa i ten poryw serca zaprowadził cię do pustego grobu. Naucz mnie nie tłumić porywów serca.

Co dzisiaj porusza moje serce? Gdzie mnie prowadzą pragnienia? Spróbuję znaleźć przynamniej jedną taką rzecz.

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Edward Data CSMA

Jak dobrze przygotować się duchowo do świąt wielkanocnych? 

Czas Wielkiego Postu to czas pokuty i nawrócenia, walki z grzechem i pogłębienia życia religijnego. Modlitwa, post i dobre uczynki (...) ożywiają naszą wiarę i pomagają...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Opowieści Wielkanocne - 'On żyje!' - Maria Magdalena
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.