Abp Wojda zaprasza na święcenia biskupie ks. Przyborka. Będzie poczęstunek i zbiórka na hospicjum

Abp Wojda zaprasza na święcenia biskupie ks. Przyborka. Będzie poczęstunek i zbiórka na hospicjum
Abp Tadeusz Wojda. Fot. Diecezja.gda.pl
diecezja.gda.pl / mł

Zamiast kwiatów - wsparcie hospicjum, po święceniach - poczęstunek dla wszystkich obecnych. Tak będą wyglądały święcenia nowego biskupa archidiecezji gdańskiej.

Ks. Piotr Przyborek to nowy biskup nominat, którego 6 lipca 2022 roku mianował papież Franciszek. Nowy biskup przyjmie święcenia 20 sierpnia, a na tę uroczystość zaprasza gdański arcybiskup, Tadeusz Wojda. 

Jak wynika z zaproszenia, święcenia są uroczystością otwartą dla wszystkich wiernych, którzy chcą towarzyszyć nowemu biskupowi w tak ważnym dla niego dniu. Ks. Przyborek prosi, by osoby, które chciałyby go obdarować z tej okazji kwiatami, zamiast tego wsparły Hospicjum im. św. Józefa w Sopocie.  

Nowy biskup jest rozpoznawalnym w Trójmieście duchownym. Prowadzi katechezy popularyzujące Pismo Święte w różnych parafiach archidiecezji gdańskiej, które były inspiracją do powstania Szkoły Biblijnej. Od września 2017 roku jest redaktorem naczelnym dwumiesięcznika “Galilea”. Jego serdecznym przyjacielem był ks. Jan Kaczkowski.

DEON.PL POLECA

"Wyrażając radość i wdzięczność za dar nowego pasterza zapraszam wszystkich kapłanów, siostry zakonne, osoby życia konsekrowanego i wiernych na Mszę Świętą, w czasie której ksiądz Piotr przyjmie święcenia biskupie. Uroczystość konsekracyjna odbędzie się w sobotę, 20 sierpnia o godz. 10.00 w archikatedrze oliwskiej. Pragnieniem biskupa nominata jest, by zamiast kwiatów wesprzeć Hospicjum im. św. Józefa w Sopocie. Po zakończonej uroczystości wszyscy są zaproszeni na smaczny poczęstunek na placu przed katedrą." - czytamy w zaproszeniu opublikowanym na stronie archidiecezji gdańskiej. 

Źródło: diecezja.gda.pl 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Łysek

Zło jest bliżej niż ci się wydaje…

Sokółka, mała urokliwa miejscowość na Podlasiu. Spokojne życie mieszkańców przerywa zagadkowe zaginięcie proboszcza. Strach i napięcie potęguje wiadomość, że w okolicy doszło do brutalnej zbrodni.

Grzegorz Sobal, kiedyś...

Skomentuj artykuł

Abp Wojda zaprasza na święcenia biskupie ks. Przyborka. Będzie poczęstunek i zbiórka na hospicjum
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.