Masz 39 sekund dziennie? Tyle wystarczy, by modlić się za księdza

Masz 39 sekund dziennie? Tyle wystarczy, by modlić się za księdza
Fot. Andrey Sinenkiy / Depositphotos.com
diecezja.gda.pl / mł

Do podjęcia miesięcznej modlitwy za księdza zachęca oaza w archidiecezji gdańskiej. By wziąć udział w akcji, wystarczy znaleźć w ciągu dnia czas na jedno "Zdrowaś Mario..." i krótką modlitwę. Sprawdziliśmy: to tylko 39 sekund. 

"Diecezjalna Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie zaprasza do włączenia się w modlitwę za kapłanów z naszej archidiecezji w ramach akcji 'Pomorze kapłanom – otocz modlitwą księdza z archidiecezji gdańskiej' - czytamy na stronie archidiecezji. Jak piszą organizatorzy, akcja jest bezterminowa, ponieważ księża stale potrzebują wsparcia wiernych.

To kolejna, obok "Margerytki" czy duchowej adopcji możliwość, by wspierać księży w ich posłudze, jednak o wiele mniej zobowiązująca, bo nie jest konieczna deklaracja modlitwy na całe życie (lub dłuższy czas). 

Modlitwa dla ludzi, którzy nie mają czasu

Do akcji wsparcia kapłanów z Pomorza można dołączyć w dowolnym momencie, pisząc na adres pomorzekaplanom@gmail.com. W odpowiedzi mailowej zostanie wysłana wiadomość z imieniem księdza przydzielonego do modlitwy i latami jego posługi kapłańskiej. Można podjąć modlitwę za jednego lub kilku kapłanów - informuje diakonia. 

DEON.PL POLECA

Zobowiązanie modlitewne trwa 1 miesiąc. W tym czasie należy codziennie odmówić 1 „Zdrowaś Maryjo” za przydzielonego kapłana oraz modlitwę papieża Pawła VI w intencji wszystkich kapłanów z archidiecezji gdańskiej. Po okresie 1 miesiąca można poprosić o przydzielenie kolejnego kapłana lub kapłanów do modlitwy. 

Modlitwa Pawła VI za kapłanów:

Najwyższy Kapłanie, Jezu Chryste: obdarz naszych Kapłanów swą mocą i niepojętą miłością. Uzbrój ich w cierpliwości i wyrozumiałości wobec ludzkiej słabości. Daj im niezłomne męstwo w walce z wszelkim złem. Naucz ich pasterskiej troski o zaginione owce i uczyń światłymi przewodnikami na drogach naszych zwątpień i załamań. Zanurz ich w swojej świętości, aby ich życie było ciągle żywym znakiem, w którym ludzie rozpoznają Ciebie, Panie.
Amen.

 

Źródło: diecezja.gda.pl / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Masz 39 sekund dziennie? Tyle wystarczy, by modlić się za księdza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.