Anglia i Walia: młodzi katolicy silnie spolaryzowani

Anglia i Walia: młodzi katolicy silnie spolaryzowani
(fot. shutterstock.com)
KAI / sz

Młodzi katolicy w Anglii i Walii są silnie spolaryzowani. Dzielą się na dwie grupy. Jedna chce, by Kościół powrócił do zarzuconych praktyk, druga, by się dostosował do trendów współczesnego społeczeństwa.

 
Taki obraz katolickiej młodzieży wyłania się z badań przeprowadzonych przez tamtejszy episkopat przed przyszłorocznym Synodem Biskupów.
 

Zasięgnięto opinii 3 tys. osób. W opracowanym na tej podstawie raporcie zauważa się, że choć pierwsza grupa, pragnąca powrotu dawnej świetności Kościoła, jest mniej liczna, to jednak jej obecność jest bardziej wyraźna. "Tradycjonaliści" chcą większej jasności, a "postępowcy" autentyzmu. Zdaniem brytyjskich biskupów żadnej z tych grup nie wolno wykluczać. W ich głosach przejawia się bowiem pragnienie, by być chrześcijaninem zarazem wiernym, jak i autentycznym.

W przedsynodalnym raporcie stwierdza się ponadto, że choć liczba młodych katolików wciąż się zmniejsza, to jednak ci, którzy deklarują przynależność do Kościoła, są gotowi praktykować swą wiarę w o wiele większym stopniu, aniżeli starsze pokolenia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Anglia i Walia: młodzi katolicy silnie spolaryzowani
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.