Australia: w marcu przesłuchanie oskarżonego o pedofilię bliskiego współpracownika papieża

Australia: w marcu przesłuchanie oskarżonego o pedofilię bliskiego współpracownika papieża
(fot. PAP / EPA / STEFAN POSTLES)
PAP / mp

Watykański prefekt Sekretariatu ds. Ekonomii, australijski kardynał George Pell, zostanie przesłuchany w marcu 2018 roku w sprawie zarzutów dotyczących pedofilii - poinformował w piątek sąd w Melbourne.

76-letni kardynał Pell, bliski współpracownik papieża Franciszka, urlopowany przez niego na czas procesu, jest najwyższym rangą dostojnikiem kościelnym, któremu postawiono takie zarzuty i wytoczono proces karny.

Kard. Pell oskarżony o molestowanie seksualne nieletnich

Hierarcha, który nie musiał uczestniczyć w piątkowej rozprawie, przybył mimo to do sądu w eskorcie policji. Przed gmachem sądu zgromadzili się dziennikarze, a także tłum osób zarówno wspierających kardynała, jak i jego przeciwników. Agencja Associated Press pisze, że kardynał Pell nie reagował na szydercze okrzyki.

DEON.PL POLECA

Trwająca 20 minut rozprawa była poświęcona planowaniu pierwszych przesłuchań, które mają rozpocząć się 5 marca i zdecydować o tym, czy jest dość dowodów, żeby kardynał był sądzony. Na przesłuchania ma zostać wezwanych około 50 świadków; przesłuchania mają potrwać około miesiąca.

Kard. Pell przeprasza za pedofilię w Kościele

Pierwsze wstępne posiedzenie sądu odbyło się w lipcu br.

Kardynał zapewnia o swojej niewinności i odrzuca wszystkie oskarżenia. Ich szczegółów jednak nie ujawniono. Wiadomo jedynie, że zarzuty dotyczą wielu czynów, o które oskarża dostojnika grupa osób.

Kard. Pell odrzuca zarzuty o nadużycia seksualne wobec nieletnich

Pod koniec czerwca kardynał Pell powiedział na konferencji prasowej w Watykanie, że padł ofiarą "nieustannej zaciekłości".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulf Ekman, Birgitta Ekman

Szukajcie, a znajdziecie.

Ulf i Birgitta Ekman - małżeństwo znane w całym chrześcijańskim świecie, od wielu lat zaangażowanie w głoszenie Dobrej Nowiny. W 2014 roku, wówczas jeszcze jako charyzmatyczni liderzy szwedzkiego wolnego Kościoła Livets Ord,...

Skomentuj artykuł

Australia: w marcu przesłuchanie oskarżonego o pedofilię bliskiego współpracownika papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.