Beatyfikacja mnichów z Tibhirine odbędzie się w Algierii

Beatyfikacja mnichów z Tibhirine odbędzie się w Algierii
(fot. Ps2613 [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0], from Wikimedia Commons)
KAI / kk

Beatyfikacja francuskich mnichów z Tibhirine, zamordowanych w 1996 r., odbędzie się w Algierii. Poinformował o tym minister spraw zagranicznych tego kraju Abdelkader Messahel. Nie wykluczył, że z tej okazji przyjedzie tam papież Franciszek.

Polityk powiedział francuskiej stacji telewizyjnej France 24, że władze Algierii poinformowały Watykan o swej zgodzie na beatyfikację, która odbędzie się za kilka tygodni w Oranie.

Testament zabitego trapisty >>

Siedmiu trapistów zostało w marcu 1996 r. porwanych z klasztoru Matki Bożej Atlasu, znajdującego się w 80 km na południe od stolicy tego kraju, Algieru. 23 maja Zbrojna Grupa Islamska (GIA) ogłosiła komunikat, zawierający informację o ich śmierci.

DEON.PL POLECA

Męczennicy, którzy stali się legendą >>

Zostaną oni beatyfikowani jako męczennicy razem z 12 innymi zakonnikami i zakonnicami, zamordowanymi w Algierii z nienawiści do wiary w latach 1994-1996, w tym z ówczesnym biskupem Oranu, Pierre’m Claverie. Wszyscy oni w trudnym dla Algierii okresie zdecydowali się świadomie pozostać w kraju u boku swoich braci muzułmanów, wierni Chrystusowi i Kościołowi. Na styku różnych religii i kultur pragnęli dawać świadectwo pokoju i dialogu.

Świadectwo męczenników z Tibhirine >>

Pytany o ewentualny przyjazd papieża Franciszka na beatyfikację, minister nie wykluczył takiej możliwości i odpowiedział: "Zobaczymy. Dlaczego by nie?".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Beatyfikacja mnichów z Tibhirine odbędzie się w Algierii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.