Biegną na Jasną Górę. W trzy dni pokonają 200 kilometrów

Biegną na Jasną Górę. W trzy dni pokonają 200 kilometrów
Fot. Depositphotos
KAI / pk

44 osoby biorą udział w Sztafetowej Pielgrzymce Biegowej z Radomia na Jasną Górę. Do Częstochowy dotrą w niedzielę, 13 sierpnia. Do pokonania mają 200 kilometrów. Wśród uczestników pielgrzymki są księża: Piotr Popis i Wojciech Pawłowski.

Zanim pątnicy rozpoczęli bieg, wzięli udział we Mszy świętej w kościele Chrystusa Kapłana przy Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Ks. Piotr Popis, maratończyk, ultras, były piłkarz i misjonarz w Zambii, powiedział, że uczestnicy pielgrzymki będą się modlić, aby Bóg umocnił nasze życie chrześcijańskie. - Pobiegniemy z modlitwą w sercu i na ustach - deklaruje ks. Popis.

Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia Biegiem Radom, które jest organizatorem pielgrzymki biegowej dodaje, że sztafetowa formuła pielgrzymki jest uniwersalna. - Ta pielgrzymka pozwala się realizować biegowo bez względu na możliwości biegowe. Mamy nawet nową grupę senioralną - powiedział Tadeusz Kraska.

W pielgrzymce uczestniczy 17 kobiet. Wśród nich Adrianna Glegoła. - Myślałam o pielgrzymce biegowej od dwóch lat. Czuję jej moc i wsparcie uczestników - mówi. Z kolei Monika Zychowicz od 10 lat biega do Częstochowy. - To już tradycja. Ale przyznam, że muszę walczyć z lenistwem, bo ktoś zawsze mówi z tyłu głowy: po co tak się męczyć, nie lepiej zostać w domu i dłużej pospać? Ale czuję duchowe wsparcie, wstaję i biegnę - powiedziała biegaczka z Radomia.

DEON.PL POLECA

W trzy dni do pokonania pielgrzymi mają 200 kilometrów. W niedzielę biegacze dołączą do 45. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej i razem wejdą na Jasną Górę.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Koniec starego świata. Początek nowego konserwatyzmu?

Chrześcijańskie wartości, które określały styl życia, właśnie odsuwane są w cień. Europa weszła na drogę realnej wielokulturowości i pewne jest, że agresja Rosji na Ukrainę pokrzyżowała szyki tym, którzy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Biegną na Jasną Górę. W trzy dni pokonają 200 kilometrów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.