Biskupi Niemiec wzywają do szczepień. "To obowiązek z solidarności i miłości bliźniego"

Biskupi Niemiec wzywają do szczepień. "To obowiązek z solidarności i miłości bliźniego"
Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
KAI / kb

W związku z czwartą falą pandemii koronawirusa obradująca dziś w Würzburgu Rada Stała Konferencji Biskupów Niemieckich zwróciła się z apelem do katolików o poddanie się szczepieniom.

„W tych dniach przeżywamy dramatyzm niepowstrzymanej fali infekcji w czwartej fali pandemii koronawirusa. Dane dotyczące zachorowalności, nowych zakażeń i zgonów osiągają zatrważające rozmiary”, napisali niemieccy hierarchowie. Dlatego zaapelowali do wszystkich katolików, aby – o ile to możliwe – poddali się szczepieniom.

Biskupi Niemiec wzywają do szczepień

„Zaszczepienie jest w tej pandemii obowiązkiem wynikającym ze sprawiedliwości, solidarności i miłości bliźniego. Z etycznego punktu widzenia jest obowiązkiem moralnym. Musimy chronić siebie oraz innych, a najskuteczniejszym ku temu środkiem jest szczepionka”, przekonywali katoliccy biskupi Niemiec.

Jednocześnie przypomnieli o zachowaniu niezbędnych przepisów higieny. „Wszyscy pragniemy odzyskać swobody, jakimi cieszyliśmy się w życiu codziennym w czasach przed pandemią. Ale aby to osiągnąć, musimy pracować razem – każdy z nas w tym kraju. Widzimy bowiem, że szczepienia ratują życie i zmniejszają nasilenie chorób”, stwierdzili biskupi Niemiec.

DEON.PL POLECA

Solidaryzujemy się z apelem papieża Franciszka, który w Światowym Dniu Zdrowia podkreślił, że „do walki z pandemią jesteśmy wezwani wszyscy”, czytamy w apelu.

„Podstawowym narzędziem w tej walce są szczepionki. Dzięki Bogu i pracy wielu ludzi mamy teraz szczepionki, które chronią nas przed COVID-19. Apelujemy więc: wykorzystajcie szansę! Prosimy: szczepcie się!”, napisali do wszystkich katolików niemieccy biskupi.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Małgorzata Solecka

Twoje zdrowie jest zbyt cenne, abyś stracił je przez absurdy systemu

Najważniejsza jest diagnoza. Wszyscy wiemy, że polska opieka zdrowotna jest chora,ale czy w zetknięciu z nią jesteśmy bezradni?
Czy lekarstwa muszą być takie...

Skomentuj artykuł

Biskupi Niemiec wzywają do szczepień. "To obowiązek z solidarności i miłości bliźniego"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.