Biskupi odwiedzą chrześcijan w Ziemi Świętej

Biskupi odwiedzą chrześcijan w Ziemi Świętej
(fot. Andrew E. Larsen / flickr.com / CC BY-ND 2.0)
KAI / pk

Już po raz 15. międzynarodowa delegacja biskupów uda się do Izraela i Palestyny z wizytą solidarności do chrześcijan w Ziemi Świętej. Jak poinformowała Konferencja Biskupów Niemiec, głównym punktem wizyty biskupów będzie spotkanie z chrześcijanami mieszkającymi w Strefie Gazy.

"Międzynarodowe spotkanie biskupów na rzecz solidarności z chrześcijanami w Ziemi Świętej" rozpocznie się 10 stycznia. W wizycie, która potrwa do 15 stycznia, weźmie udział 15 biskupów reprezentujących episkopaty z 11 krajów, m. in. Niemiec, Francji, Włoch, Kanady, Wielkiej Brytanii i USA, a także czołowi przedstawiciele Kościoła w Ziemi Świętej.

Hierarchowie udadzą się do Betlejem i Strefy Gazy. Gospodarzem spotkania jest łaciński patriarcha Jerozolimy, abp Fouad Twal. W dniach 11 i 12 stycznia delegacja odwiedzi liczącą 2,5 tysiąca wiernych, głównie prawosławnych, wspólnotę chrześcijańską Gazy.

W rozmowach z członkami wspólnot oraz ośrodków charytatywnych omawiana będzie sytuacja mniejszości chrześcijańskiej po konflikcie izraelsko-palestyńskim, do jakiego doszło latem 2014 roku. Biskupi odwiedzą ponadto graniczną miejscowość Sderot, która była celem powtarzających się rakietowych ataków palestyńskich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Biskupi odwiedzą chrześcijan w Ziemi Świętej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.