Bp Lityński apeluje o wsparcie dla Ukrainy

Bp Lityński apeluje o wsparcie dla Ukrainy
(fot. Gość Zielonogórsko-Gorzowski / youtube.com)
4 lata temu
KAI / pk

Ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Tadeusz Lityński w komunikacie do wiernych, odczytanym w minioną niedzielę we wszystkich kościołach, wezwał do modlitwy o pokój oraz do materialnego wsparcia narodu ukraińskiego.

Wierni będą mogli złożyć ofiary na ten cel w najbliższą niedzielę 24 kwietnia.

W ten sposób diecezja zielonogórsko-gorzowska podejmuje apel papieża Franciszka o pomoc dla Ukrainy, skierowany 3 kwietnia podczas niedzielnej modlitwy maryjnej na placu św. Piotra w Rzymie.

W komunikacie bp. Tadeusza Lityńskiego czytamy m.in.:

"Dramat jaki przeżywa naród ukraiński porusza serca i mobilizuje do modlitwy o pokój. W odpowiedzi na osobistą prośbę papieża Franciszka, skierowaną do wiernych Kościoła powszechnego, niedziela - 24 kwietnia br. - będzie dniem ogólnokościelnej modlitwy w intencji pokoju oraz materialnego wsparcia naszych braci i sióstr na Ukrainie. Swój dar serca, przeznaczony dla poszkodowanych w konflikcie, można będzie złożyć w tym dniu do puszek. Prośmy Pana - Księcia Pokoju, o łaskę ustania przemocy i rozlewu krwi. Wszystkim diecezjanom dziękuję za otwartość, modlitwę i materialne wsparcie narodu ukraińskiego i z serca błogosławię" - napisał duszpasterz diecezji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Lityński apeluje o wsparcie dla Ukrainy
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Bp Lityński apeluje o wsparcie dla Ukrainy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.