Bp Marin: brak wsłuchiwania się w głos Kościoła jest próbą "oszukiwania Ducha Świętego"

Bp Marin: brak wsłuchiwania się w głos Kościoła jest próbą "oszukiwania Ducha Świętego"
fot. Depositphotos
1 miesiąc temu
KAI / pk

- Synod Biskupów ma strukturalny wymiar i jest rzeczą fundamentalną dla Kościoła - powiedział bp Luis Marin de San Martin.

Odpowiedzialny za Synod Biskupów uważa, że krytykowanie tego wydarzenia jest nieuzasadnione. Stwierdził, że synodalność nie jest modą w Kościele, ale ważną potrzebą w jego trzecim stuleciu istnienia. Hiszpański hierarcha stwierdził, że Synod Biskupów jest "wydarzeniem Ducha Świętego" i służy uzyskaniu odpowiedzi ludu Bożego oraz odnowieniu Kościoła. - Synod Biskupów ma strukturalny wymiar i jest rzeczą fundamentalną dla Kościoła - powiedział podczas obrad komisji hiszpańskiego episkopatu ds. świeckich, rodziny i życia biskup.

Próba "oszukiwania Ducha Świętego"

Wskazał też na potrzebę życia Kościoła "we wspólnocie". Zaznaczył, że pomimo rozbieżności poglądów pomiędzy katolikami Kościół powinien pozostać niepodzielny i zachować jedność. Hiszpański augustianin podkreślił również znaczenie wsłuchiwania się w głosy bliźnich. Podkreślił, że taka postawa powinna charakteryzować wszystkich, "nawet papieża i biskupów". Dodał, że brak wsłuchiwania się w głosy członków Kościoła jest niejako próbą "oszukiwania Ducha Świętego".

Chrzest podstawowym sakramentem

Bp Marin wskazując, że Kościołowi potrzebny jest powrót do postaw z pierwszych wieków chrześcijaństwa wskazał, że zalecane jest podczas Synodu uwzględnienie głosów możliwie jak największego grona osób, również niewierzących. Sprecyzował, że w Kościele konieczne jest nadanie większego znaczenia świeckim, gdyż jak stwierdził "sakramentem podstawowym nie jest kapłaństwo, ale chrzest św.".

Wskazał też na konieczność intensywnej modlitwy wiernych w okresie, w którym odbywa się Synod Biskupów.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Bp Marin: brak wsłuchiwania się w głos Kościoła jest próbą "oszukiwania Ducha Świętego"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.