Bp Zając: Jezus oczekuje od człowieka przyjęcia Jego nauki i nawrócenia

Bp Zając: Jezus oczekuje od człowieka przyjęcia Jego nauki i nawrócenia
(fot. Radio Maryja / youtube.com)
1 rok temu
KAI / pk

Jezus oczekuje przyjęcia jego nauki i nawrócenia człowieka, zmiany swojego życia. A to może być nieprzyjemne, a nawet bolesne - mówił 22 marca bp Jan Zając, który przewodniczył liturgii stacyjnej w kościele św. Józefa w krakowskim Podgórzu.

Hierarcha zachęcał, aby w Wielkim Tygodniu odnowić swoją ufność do Jezusa.

W homilii biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej wyjaśniał, że Księga Rodzaju ukazuje, jak lud Izraela, jako naród pielgrzymujący, odczytuje swoją historię, odwołując się do przymierza Boga z Abrahamem.

- To nie jakieś historyczne opowiadanie, przytaczające jakąś sumę wydarzeń. Stajemy bowiem przed Bogiem, aby przeprowadzić własny rachunek sumienia, a owocem tego wysiłku będzie odnowione zaufanie w obietnicę Pana - mówił, dodając, że człowiek zawsze powinien pamiętać o Bożej sile, czynach i cudach jakie działa wobec ludzi.

- Jezus nie chce konfrontacji za wszelką cenę. Jego słowa są raczej usilnym zaproszeniem do poddania się Bogu, do przyjęcia na nowo przymierza. Jezus oczekuje przyjęcia Jego nauki i nawrócenia człowieka, zmiany życia. A to może być nieprzyjemne, a nawet bolesne - wyjaśniał biskup. Jego zdaniem, człowiek musi dać się przekonać, że nie może wątpić w wierność Boga, bo Jezus zapewnia: "jeśli ktoś zachowa moją naukę, ten nie zazna śmierci na wieki".

- Przymierze zawarte na krzyżu Jezusa pozostanie niezniszczalne i nie unieważni go żaden grzech, ani żadna ludzka niewierność. Dlatego odnówmy swoją ufność i powróćmy do zobowiązań jakie stawia przed nami Jego miłość miłosierna - zachęcał bp Zając.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Zając: Jezus oczekuje od człowieka przyjęcia Jego nauki i nawrócenia
Komentarze (1)
23 marca 2018, 14:45
Dokładnie tak - Jezus oczekuje od nas przyjęcia Jego nauki, nawrócenia się i całkowitej zmiany naszego życia. Tyłko czlowiek nowonarodzony może oczyścić się z grzechów dotychczasowego życia, porzucić pustą religijność i obrzędowość i pójść z wiarą za Chrystusem Drogą Prawdy.

Skomentuj artykuł

Bp Zając: Jezus oczekuje od człowieka przyjęcia Jego nauki i nawrócenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.