Caritas Europa wzywa UE do walki z głodem na świecie

Caritas Europa wzywa UE do walki z głodem na świecie
(fot. Sadik Gulec / Shutterstock.com)
KAI / pk

Do konsekwentnej walki z głodem na świecie wezwała Caritas Europa Unię Europejską. "Nasz kontynent musi poważnie potraktować swoje zobowiązanie do polityki zrównoważonego rozwoju" - stwierdza oświadczenie Caritas.

Autorzy dokumentu wyjaśnili, że częścią tych zmagań jest też walka ze zmianami klimatycznymi. Ich wynikiem są m.in. katastrofalne susze, a co za tym idzie - także nieurodzaje, które są głównymi przyczynami głodu 800 milionów ludzi, którzy każdego dnia cierpią na niedostatek żywności.

Skupiająca 49 organizacji krajowych Caritas Europa domaga się swoim apelu także umożliwienia wejścia na rynki rolnikom z krajów rozwijających się, aby mogli oni uzyskiwać godne dochody. Dotyczy to przede wszystkim małych rodzinnych gospodarstw rolnych w krajach rozwijających się.

Okazją do wydania obecnego oświadczenia Caritas Europa jest obchodzony w najbliższą niedzielę 16 października Światowy Dzień Wyżywienia. W tym dniu co roku zainteresowanie świata jest kierowane na los ofiar głodu na naszym globie.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Caritas Europa wzywa UE do walki z głodem na świecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.