Caritas przekazała nowe samochody dla niepełnosprawnych

Caritas przekazała nowe samochody dla niepełnosprawnych
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

Caritas Diecezji Siedleckiej zakupiła i przekazała dwa 17-osobowe autobusy dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kisielanach i w Skórcu. Dzięki tej inwestycji 56-niepełnosprawnych dotrze na zajęcia punktualnie i bezpiecznie.

Wartość jednego autobusu to 190 tys. złotych. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z PFRON udzielonemu w ramach programu "Wyrównywanie różnic między regionami III", jak również wsparciu wielu osób i instytucji, w tym Caritas Polska, siedleckiego starostwa czy gmin: Paprotnia, Mokobody, Siedlce, Suchożebry, Korczew, Skórzec, Kotuń, Wodynie, Wiśniew i Domanice.

DEON.PL POLECA- Zakup nowych autobusów był konieczny, gdyż uczestnicy WTZ to osoby niepełnosprawne zamieszkujące teren wiejski, z których większość nie może samodzielnie dotrzeć na zajęcia - mówi Urszula Pietrasik, kierownik CDS WTZ w Kisielanach. Dotychczas użytkowane samochody były w złym stanie technicznym. Eksploatacja pociągała za sobą konieczność przeprowadzania ciągłych napraw Poprzednie busy miały zbyt małą liczbę miejsc, przez co kierowcy musieli pokonywać dziennie setki kilometrów.

- Jestem bardzo wdzięczny, że każdorazowo odpowiedzieli Państwo na apel o pomoc w zbieraniu środków na te potrzebne, ale i bardzo kosztowne inwestycje - mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Uroczystego poświęcenia pojazdów dokonał 13 czerwca 2017r. na placu kurialnym w Siedlcach ks. biskup Kazimierz Gurda.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Caritas przekazała nowe samochody dla niepełnosprawnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.