Co dalej abp. Gänsweinem? Były sekretarz Benedykta XVI zabrał głos

Co dalej abp. Gänsweinem? Były sekretarz Benedykta XVI zabrał głos
fot. EWTN Polska / YouTube
PAP / pk

Wkrótce rozstrzygnie się przyszłość abp. Georga Gänsweina. Zapowiedział to sam były sekretarz Benedykta XVI w rozmowie ze stacją telewizyjną Rai Uno.

- Mam nadzieję, że papież Franciszek mi ufa. Mam nadzieję, że nie dałem powodu, by już mi nie ufał - powiedział prefekt Domu Papieskiego. Zaznaczył, że jest "wierny i lojalny" wobec Franciszka, który "jest papieżem Kościoła katolickiego i następcą Piotra", tak samo, jak był wierny i lojalny wobec jego poprzedników. Pytany o swą przyszłość zaznaczył, że "za kilka dni" zdecyduje o tym Ojciec Święty.

Stwierdził, że opublikowana niedawno jego książka wspomnieniowa "Nient’altro che la verità" (Nic, tylko prawda) [którą powszechnie uznano za atak na Franciszka - KAI] nie miała na celu wywoływania "wojny" w Kościele. Jego "jedynym celem" było wyjaśnienie spraw problematycznych przez "powiedzenie prawdy" o nich.

- Żadnych wojen, żadnych frakcji, chciałem tylko złożyć świadectwo o prawdziwych sprawach, które się wydarzyły - podkreślił niemiecki hierarcha. Pogłoski o rzekomej "schizmie" tym wywołanej uznał za "wymysły dziennikarzy".

DEON.PL POLECA

PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Koniec starego świata. Początek nowego konserwatyzmu?

Chrześcijańskie wartości, które określały styl życia, właśnie odsuwane są w cień. Europa weszła na drogę realnej wielokulturowości i pewne jest, że agresja Rosji na Ukrainę pokrzyżowała szyki tym, którzy...

Skomentuj artykuł

Co dalej abp. Gänsweinem? Były sekretarz Benedykta XVI zabrał głos
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.