Co kardynał Nycz sądzi o skokach narciarskich? "Zawsze się tam wybieram"

Co kardynał Nycz sądzi o skokach narciarskich? "Zawsze się tam wybieram"
(fot. PAP / Grzegorz Momot)
KAI / mp

Wśród kibiców pod Wielką Krokwią byli hierarchowie kościelni: metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz bp pomocniczy archidiecezji warszawskiej, Rafał Markowski.

- Zawsze wybieram się do Zakopanego w dniach, w których odbywa się konkurs Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. Jak zawsze świetna atmosfera, a to że nie zawsze udaje się wygrywać polskim orłom to już sprawa drugorzędna - mówił kard. Nycz. Pod Wielką Krokwią wśród kibiców był także biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Rafał Markowski.

DEON.PL POLECAPolskim zawodnikom kibicował również prezydent RP Andrzej Duda. - Nie zawsze wszystko nam wychodzi, tak jakbyśmy chcieli. Wierzę w to, że nasi skoczkowie świetnie sobie poradzą na zbliżającej się olimpiadzie, która jest przed nami. Polska reprezentacja w skokach narciarskich jest przecież w świetnej formie - podkreślał prezydent Andrzej Duda.

- Nie wyobrażam sobie, żeby mnie tutaj zabrakło. Przychodziłam tutaj od wielu już lat, także w roli lekarza w ramach opieki medycznej. Modliłam się też, aby nikomu nic się nie stało - mówiła z kolei Lucyna Galica-Jurecka, znana lekarka z Zakopanego.

Na trybunach zasiedli też przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, władze samorządowe, kapłani z Podhala, m.in. ks. proboszcz Jan Karlak, proboszcz papieskiej parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu.

W konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem to Stefan Hula z polskich zawodników uzyskał najlepszy wynik, był czwarty. Osiągnął w ten sposób najlepszy wynik w karierze. Wygrał Anze Semenic ze słowacji. Nasz lider nie przeszedł do drugiej serii, ostatecznie zajął 38. miejsce. Dzień wcześniej, czyli w sobotę 27 stycznia, odbył się konkurs drużynowy, w którym Polacy zajęli I miejsce. Wystąpili w składzie: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
James Martin SJ

Nie jest to przewodnik, który umożliwi zrozumienie wszystkiego o wszystkim.Pokazuje on raczej, jak odnaleźć Boga w każdym wymiarze swojego życia.

  • Skąd mam wiedzieć, co powinienem w życiu robić?
  • Skąd mam wiedzieć, kim być w życiu?
  • ...

Skomentuj artykuł

Co kardynał Nycz sądzi o skokach narciarskich? "Zawsze się tam wybieram"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.