Co wydarzyło się na plebanii w Dąbrowie Górniczej? Ks. Tomasz Zmarzły zabiera głos

Co wydarzyło się na plebanii w Dąbrowie Górniczej? Ks. Tomasz Zmarzły zabiera głos
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos
DEON.pl / pk

Nie milknie dyskusja wokół wydarzeń, do jakich doszło na plebanii parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Do sprawy odniósł się właśnie ks. Tomasz Zmarzły. To w jego mieszkaniu - według doniesień mediów - miała odbyć się opisywana "impreza".

Duchowny wysłał redakcji DEON.pl maila z wyjaśnieniem dotyczącym wydarzeń z jego mieszkania. Publikujemy treść jego wiadomości, w której podpisał się imieniem i nazwiskiem.

Oświadczenie ks. Tomasza Zmarzłego w sprawie wydarzeń w Dąbrowie Górniczej

Od ponad tygodnia nie milkną echa skandalu wywołanego przez media dotyczące mojej osoby i rzekomych skandalicznych wydarzeń mających miejsce w moim mieszkaniu przy parafii w Dąbrowie Górniczej.

W związku z tym oświadczam, że kwestionuje wszelkie ustalenia prasy i mediów, w szczególności powtarzane wciąż i powielane na różne sposoby, informacje dotyczące liczby księży mających przebywać w moim mieszkaniu i braniu udziału w opisywanych przez media wydarzeniach. Z dnia na dzień zmieniają się podawane fakty, o których słyszymy lub czytamy z co raz to nowych relacji medialnych. Odbieram to jako ewidentne uderzenie w Kościół, a w tym w duchowieństwo i wiernych, by poniżyć jego pozycję, zadania i misję. Myślę, że gdyby cokolwiek podobnego wydarzyło się osobie mało znanej, o innej profesji, nie medialnej, nie duchownej to nie było by w ogóle sprawy. 

DEON.PL POLECA


Stanowczo zaprzeczam, aby miała miejsce w moim domu, jak to nazwały media, "orgia seksualna". Warto przeczytać jaka jest definicja orgii. Określenia typu "podobno", "miał", "mieli" nigdy nie można uznawać za faktyczne bez pewnych dowodów. 

Z doniesień medialnych dowiedziałem się, że mają być mi postawione zarzuty odnośnie do nieudzielenia przeze mnie pomocy. Stanowczo sprzeciwiam się temu, abym świadomy niebezpieczeństwa utraty życia człowieka, nie chciał podjąć kroków w celu jego ratowania. 

Apeluję do wszystkich o powstrzymanie się od dalszych oskarżeń do momentu przeprowadzenia koniecznych czynności przez właściwe instytucje zmierzających do wyjaśnienia sprawy. 

Na marginesie dziwi mnie bardzo postawa przepraszania przez niektóre osoby i instytucje za rzeczy i wydarzenia, które się nie wydarzyły. Kiedy prowadzone jest postępowanie wyjaśniające zarówno ze strony cywilnej, jak i kościelnej, nie można nikogo skazywać przed wydaniem ostatecznego wyroku.

Mając świadomość medialnej burzy wokół mojej osoby i wynikłego z tego zgorszenia zobowiązuję się do dalszej współpracy z właściwymi instytucjami w celu dokładnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy.

ks. Tomasz Zmarzły

Źródło: DEON.pl / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Co wydarzyło się na plebanii w Dąbrowie Górniczej? Ks. Tomasz Zmarzły zabiera głos
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.