Ksiądz odniósł się do wydarzeń z Dąbrowy Górniczej. "Nie widzę powodu, żeby o tym nie mówić"

Ksiądz odniósł się do wydarzeń z Dąbrowy Górniczej. "Nie widzę powodu, żeby o tym nie mówić"
Fot. padrefilar / TikTok
padrefilar / TikTok / pk

Ksiądz Marcin Filar został na TikToku poproszony o odniesienie się do sytuacji, jaka wydarzyła się w parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. "Tak, zdarzają się też wśród księży ludzie, którzy robią źle" - napisał duchowny.

Użytkownik @pawelswd poprosił ks. Marcina Filara o komentarz w sprawie sytuacji z Dąbrowy Górniczej. "Opowie ksiądz coś o zabawie księży w Dąbrowie Górniczej?" - napisał użytkownik TikToka.

Publikujemy odpowiedź duchownego (zachowaliśmy oryginalną pisownię):

"Niektórzy w ostatnich dniach bardzo chętnie nabijają komentarze (a więc i wyświetlenia i zasięg) tematem wydarzeń w Dąbrowie Górniczej, wystarczy im zobaczenie tiktoka jakiegokolwiek księdza.

Jaka jest logika? Nie jestem pewien. Wydarzyły się dwie tragedie - jedna dotyczy jawnego zgorszenia, które dokonało się przez zło konkretnych księży. Drugie - możliwego przestępstwa przez nieudzielenie pomocy. Dla mnie żaden powód nie jest śmieszny jako powód do żartów.

Jak w przypadku każdego zła - jest ono konsekwencją wolnego wyboru konkretnych osób w tym wypadku księży. Niesie też dalsze konsekwencje - dla tych, którzy ich znali, i tych, za których byli odpowiedzialni.

Tak, zdarzają się też wśród księży ludzie, którzy robią źle. Nie widzę powodu, żeby o tym nie mówić, ale też nie widzę powodu, żeby jakkolwiek miało to dotyczyć mnie, innych księży, Kościoła, Ewangelii, prawd wiary. Jeśli ktoś jawnie pogwałcił głoszone przez siebie wartości, to świadczy o nim, nie o wartościach czy innych ludziach, którzy je wyznają".

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że dąbrowska prokuratura wyjaśnia okoliczności spotkania, do którego doszło na terenie parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej - podał portal WP.pl. Policja i pogotowie interweniowały w mieszkaniu jednego z wikariuszy.

@padrefilar Odpowiadanie użytkownikowi @pawelSWD niektórzy w ostatnich dniach bardzo chętnie nabijają komentarze (a więc i wyświetlenia i zasięg) tematem wydarzeń w Dąbrowie Górniczej, wystarczy im zobaczenie tiktoka jakiegokolwiek księdza. Jaka jest logika? Nie jestem pewien. Wydarzyły się dwie tragedie - jedna dotyczy jawnego zgorszenia, które dokonało się przez zło konkretnych księży. Drugie - możliwego przestępstwa przez nieudzielenie pomocy. Dla mnie żaden powód nie jest śmieszny jako powód do żartów. Jak w przypadku każdego zła - jest ono konsekwencją wolnego wyboru konkretnych osób w tym wypadku księży. Niesie też dalsze konsekwencje - dla tych, którzy ich znali, i tych, za których byli odpowiedzialni. Tak, zdarzają się też wśród księży ludzie, którzy robią źle. Nie widzę powodu, żeby o tym nie mówić, ale też nie widzę powodu, żeby jakkolwiek miało to dotyczyć mnie, innych księży, Kościoła, Ewangelii, prawd wiary. Jeśli ktoś jawnie pogwałcił głoszone przez siebie wartości, to świadczy o nim, nie o wartościach czy innych ludziach, którzy je wyznają. Dzięki za uwagę! #ksiądz #dąbrowagórnicza #afera #kościół original sound - literallylikesoiconic

Źródło: padrefilar / TikTok / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Ksiądz odniósł się do wydarzeń z Dąbrowy Górniczej. "Nie widzę powodu, żeby o tym nie mówić"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.