Cud w Neapolu. Krew św. Januarego po raz kolejny się upłynniła

Cud w Neapolu. Krew św. Januarego po raz kolejny się upłynniła
Fot. Kris551000 / YouTube.com
catholicnewsagency.com / tk

We włoskim Neapolu po raz kolejny doszło do cudu. Mimo że początkowo media podawały, że cud się nie wydarzył, krew św. Januarego zmieniła swój stan skupienia. Stało się to dopiero wieczorem, po całym dniu intensywnej modlitwy wiernych.

Jak podaje catholicnewsagency.com, krew św. Januarego skropiła się 16 grudnia o godzinie 17:59. Do cudu w neapolitańskiej katedrze doszło po całym dniu intensywnej modlitwy wiernych.

DEON.PL POLECANa czym polega Cud Krwi Świętego Januarego?

Już przed tym, jak relikwie świętego męczennika znalazły się w Neapolu, zauważono, że jego krew, przechowywana w ampułce, miała zacząć się "burzyć", upłynniać i pulsować, jak gdyby została świeżo rozlana.

Zjawisko Cudu Krwi Świętego Januarego można zwykle obserwować trzy razy w roku. Najpierw przed pierwszą niedzielą maja i przez osiem następnych dni, 19 września (liturgiczne wspomnienie świętego Januarego), także przez osiem następnych dni, oraz 16 grudnia.

Co jeśli krew się nie upłynnia?

Gdy znajdująca się w ampułce krew nie ulega upłynnieniu, cud się nie wydarza. Wielu wiernych upatruje w tym zapowiedź tragicznego wydarzenia, jak wojna lub klęska żywiołowa.

Od 1939 istnieją potwierdzone świadectwa powtarzania się cudu. Gdy cud się nie wydarzał, łączono to zwykle z jakimś nieszczęściem. Tak miało być we wrześniu 1939 r., gdy wybuchła II wojna światowa, następnie w 1943 r., gdy Niemcy hitlerowskie okupowały Włochy oraz w 1980 r., gdy doszło do trzęsienia ziemi w odległej o ok. 50 km od Neapolu Irpinii, w którym zginęło prawie 5 tys. ludzi. W przeszłości nieupłynnienie krwi miało też zwiastować wybuch Wezuwiusza.

Źródło: catholicnewsagency.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Renzo Allegri

Renzo Allegri opisuje wszystkie te zjawiska, które do San Giovanni Rotondo przyciągały tłumy. Mówiono o nich cuda Ojca Pio. Autor przytacza dziesiątki opowieści i relacji naocznych świadków. Stygmaty, dar bilokacji, przepowiadanie przyszłości, zdolność odczytywania myśli...

Skomentuj artykuł

Cud w Neapolu. Krew św. Januarego po raz kolejny się upłynniła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.