Czy gej to pedofil? Specjalista Episkopatu odpowiada m.in. Kai Godek

Czy gej to pedofil? Specjalista Episkopatu odpowiada m.in. Kai Godek
o. Adam Żak SJ (fot. deon.pl / Życie Duchowe)
1 rok temu
natemat.pl / sz

"Mamy do czynienia z ignorancją i uproszczeniem" - stwierdza stanowczo Adam Żak SJ, koordynator ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży przy KEP.

Portal NaTemat opublikował wywiad z Adamem Żakiem SJ, koordynatorem KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. Jezuita odniósł się m.in. do niedawnych wypowiedzi Kai Godek, która zarzucała, że problem pedofilii w Kościele przeniknął do niego z zewnątrz i jest wynikiem lewicowej rewolucji seksualnej. Przytoczył również publiczną wypowiedź jednego z poznańskich księży, który winą obarczał tzw. lobby homoseksualne.

"Mamy tutaj do czynienia z ignorancją i uproszczeniem. Osoby, które używają takich argumentów, nigdy nie widziały akt postępowań ani opinii biegłych w sprawach o wykorzystywanie seksualne małoletnich" - mówi jezuita w reakcji na zarzuty kapłana.

Wykorzystywanie seksualne i klerykalizm w Kościele>>

"Pani Godek powiedziała półprawdę w tym sensie, że zmiany obyczajowe (...) są niewątpliwie czynnikiem ryzyka, jeśli chodzi o wykorzystywanie małoletnich. Tyle tylko, że z czynników ryzyka nie można robić przyczyn" - stwierdza Adam Żak SJ.

Poniżej wypowiedź Kai Godek z Twittera:

Jezuita podkreśla, że problem pedofilii nie jest problemem orientacji seksualnej, ale wynika z niedojrzałości psychoseksualnej - zarówno osób homoseksualnych, jak i heteroseksualnych. Dotyczy to 80 proc. wszystkich przypadków. Chociaż owa niedojrzałość jest jest bardzo częsta dla osób ze skłonnościami homoseksualnymi, to zestawianie ich w sposób bezpośrednich jest uproszczeniem wprowadzającym w błąd.

"[Ostatnie wypowiedzi Kai Godek - red.] Do rzeczowej debaty nie wnoszą wiele. Pani Godek chce bronić Kościoła, co się jej chwali, ale nie jest to rzeczowe postawienie problemu" - mówi duchowny.

W dalszej części wywiadu Adam Żak SJ opowiada odpowiada na pytania o skalę problemu. Jego zdaniem przestępstwa seksualne są popełniane przez duchownych w sposób dobrowolny i z premedytacją.

"Istnieją wyniki badań z różnych krajów na temat wykorzystywania seksualnego w Kościele. Ale trzeba być ostrożnym w przenoszeniu ich na inne kraje (...) skala wykorzystywania seksualnego zawsze zależy od ilości ofiar. To nigdy nie jest tylko ilość przestępców" - dodaje.

Jezuita jest pytany przez dziennikarza również o stosunek do niedawnej akcji "Baby shoes remember" i innych podobnych happeningów mających zwrócić uwagę społeczeństwa na problem pedofilii w Kościele. "Nie mnie to oceniać. To są gesty, które być może dadzą do myślenia pewnej ilości ludzi" - odpowiada Adam Żak SJ. Jego zdaniem tego typu akcje mogą mieć swoje dobre i złe strony. Do negatywnych zalicza choćby poczucie zaatakowania "w duchu odpowiedzialności zbiorowej".

Czy gej to pedofil? Specjalista Episkopatu odpowiada m.in. Kai Godek - zdjęcie w treści artykułu

Zdaniem koordynaora KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży najskuteczniejszą prewencją jest podnoszenie świadomości i przezwyciężanie ignorancji. Niestety nawet w Kościele spotyka się on z bagatelizowaniem problemu lub z biernością, która wynika właśnie z braku kompetencji w podobnych sprawach. To była jedna z pierwszych rzeczy, jaką zauważył gdy objął swoje stanowisko. "Mamy niezwykle mały zasób ludzi przygotowanych do tego, żeby w sposób rzeczowy i kompetentny mówić o problemie i pomagać się oczyszczać Kościołowi (...) Jeśli chcemy zapewnić, by postępowania kanoniczne prowadzili ludzie przygotowani, to tych ludzi trzeba wyszkolić. Przekazać im odpowiednią wiedzę i narzędzia, żeby mogli spełniać swoje zadania". Chociaż we wszystkich diecezjach powołani zostali tacy delegaci i kuratorzy, to bardzo często ich nazwisk na próżno szukać na stronach tych diecezji, a przecież zostali oni ustanowieni, by pomagać. Z taką właśnie biernością walczy organ powołany przez KEP.

Czy za pedofilię w Kościele odpowiedzialni są księża-homoseksualiści? [WYJAŚNIAMY]>>

Jego zdaniem problem dotyczy również wymiaru sprawiedliwości. "Przestępcy seksualni nierzadko stają się recydywistami, należy myśleć nie tylko o zgłaszaniu i prowadzeniu dochodzeń, ale także o kurateli nad sprawcami takich przestępstw. Chodzi też o to, żeby byli kuratorzy, którzy będą w stanie dobrze takie zadania realizować" - mówi.

Na koniec jezuita mówi, że problem w skali Polski jest trudny do oszacowania i może być on dla nas samych zaskoczeniem. "Skala przestępstw seksualnych w ogóle, takich o których wiemy, to jest zawsze czubek góry lodowej. Taką prawdę musimy przyjąć z pokorą i ze zobowiązaniem, by zrobić wszystko, aby ta góra się rozpłynęła".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Victor Codina SJ
29,92 zł
39,90 zł

Jeśli chcemy znaleźć Jezusa, musimy udać się do Nazaretu

Za sprawą papieża Franciszka w Kościele dokonują się głębokie przemiany. Franciszek wzywa do przekraczania murów kościołów i wychodzenia na ulice oraz na wszelkie peryferia: społeczne, intelektualne...

Skomentuj artykuł

Czy gej to pedofil? Specjalista Episkopatu odpowiada m.in. Kai Godek
Komentarze (19)
PP
paton paton
17 września 2018, 08:22
Ja tylko w kwestii formalnej. Akcja "Baby Shoes Remember" to nie jest jakieś "niedawne wydarzenie" tylko cały ciąg akcji organizowanych w Irlandii od 2011 roku. W Polsce po raz pierwszy w 2018 i pewnie nie ostatni - pewnie tak długo jak KK będzie utrzymywał w stanie kapłańskim pedofilii.
WW
Walenty Walentynowicz
29 sierpnia 2018, 11:34
czyżby Żak skłaniał się ku homoseksulistom?
GN
Grzegorz Nowak
29 sierpnia 2018, 10:04
Zarówno homoseksualizm, jak i pedofilia jest obrzydzeniem w oczach Boga, a grzechy sodomoskie oraz wykorzystywanie nieletnich wołają o pomstę do niebia i nie wolno ich akceptować, a w ręcz należy z tymi grzechami i ideologiami (jak np. LGBT) walczyć. Inaczej biada nam wszystkim. 
WDR .
WDR .
29 sierpnia 2018, 03:33
Papież Franciszek przestrzega przed klerykalizmem co oznacza, że na dzień dobry zakładam, że Kaja Godek ma rację, a ks. Adam Żak musi mnie w sposób jednoznaczny przekonać do swojej opinii i dopiero wtedy mógłbym zmienić swoje patrzenie. Tymczasem widzę cedzenie słów, żeby pasowały do medium dla jakiego się wypowiada i grupy docelowej tamtego portaliku. Jednocześnie coś tam mówi, ale w sumie nic nie mówi. Niepodoba mi się też klerykalna(?) maniera robienia z niej słodkiej idiotki "Pani Godek chce bronić Kościoła, co się jej chwali, ale nie jest to rzeczowe postawienie problemu".
Andrzej Kozak
Andrzej Kozak
28 sierpnia 2018, 23:17
a w Piśmie św jest napisane że homoseksualizm to zboczenie! to komu wierzyć specjaliście z Episkopatu czy Pismu świętęmu??? bo jak zauważył w innym komentarzu J.A.N. to się trochę miesza wszystko.
JN
Jan norek
29 sierpnia 2018, 08:21
Jeśli ktokolwiek uważa, że jest inaczej niż ja to poniżej napisałem NIECHAJ TO WYKAŻE!!! bulwaPapieska Myślisz, że ktoś z księży, czy kogokolwiek z przedstawicieli KK odpowie Ci na to pytanie? Zapomnij, bo jeśliby  odpowiedzieli to przyznają się że, trzecia osoba tzw trójcy, którą uznali za Ojca Pana Jezusa Chrystusa TO WŁADCA TEGO ŚWIATA ( JAHWE) TO DIABEŁ. Przyznaliby się, że na każdej mszy składają ofiarę ze Zbawiciela nie JEGO OJCU LECZ DIABŁOWI Przyznaliby się, że to jest OHYDA SPUSTOSZENIA OPISANA NIE TYLKO W NT. Przyznaliby się, że wszystkie sakrament jakie wymyślili są SPRZECZNE Z TREŚCIĄ EWANGELII CHRYSTUSA I NT. POTWIERDZILIBY, ŻE NIERZĄDNICA Z APOKALIPSY ŚW JANA TO WŁAŚNIE KOŚCIÓŁ KATOLICKI. Zrozum, że nie ma lepszych czy gorszych księży. KAŻDY Z NICH SŁUŻY DIABŁOWI—WŁADCY TEGO ŚWIATA. ZROZUM, ŻE ZA SAM FAKT ŚLUBOWANIA ( tzw wyświęcanie księdza)  KSIĘŻA DZIAŁAJĄ W MOCY POŻĄDLIWOŚCI WŁADCY TEGO ŚWIATA( KK NAZYWA GO JAHWE)  CZYTAJ LIST DO GALATÓW 5 ZROZUM TAKŻE, ŻE MIMO PRZEKLEŃSTWA JAHWE (WŁADCY TEGO ŚWIATA) PAN JEZUS  CHRYSTUS TAKŻE ODDAŁ SWOJE ŻYCIE ZA GEJÓW. KAŻDY KTO PRAGNIE ŻYĆ WIECZNIE NIECH ODDA SWOJE ŻYCIE PANU JEZUSOWI CHRYSTUSOWI I NIECH ŻYWI SIĘ PRAWDZIWYM CIAŁEM DUCHOWYM PANA JEZUSA CHRYSTUSA POPRZEZ WYDAWANIE OWOCÓW MOCY JEGO OJCA( CZYTAJ LIST DO GALATÓW 5)
Andrzej Kozak
Andrzej Kozak
29 sierpnia 2018, 14:18
ale mi żaden ksiądz nie mówił, że trzecia osoba to Jahwe. i nie wiem skąd Ci się wzięło że oni się modlą do diabła? Przecież są kościoły szatana i one się modlą otwarcie do niego, nie trzeba tego robić potajemnie. W dodatku kto się modli zatem do prawdziwego Boga? Może jakiś kościł protestancki? tylko który? kazdy z nich ma swojego Boga - jedni święcą lesbijki na biskupów, inni są za aborcją, inni mdleją i trzęsa się na podłodze. Każdy krzyczy 'sola sc<x>riptura' i kazdy inaczej czyni. Kto ma z nich rację? I te ich niekończące się podziały - gdzie tu jedność?  
PS
Piotrek Szymek
29 sierpnia 2018, 14:36
Prawdziwy Kościół jest tylko Jeden - jest to Kosciół Jezusa Chrystusa. Żaden katolicki, protestancki, prawosławy czy jak by go ktoś zwał. Kościół Chrystusa to ten w którym Jezus jest Głową a Jego wierni budują Ciało tego Kościoła. Są uczniami Jezusa, podążają za Nim bo to On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Wokół Ciebie na pewno znajdują się wierni wyznawcy Jezusa - trzeba się tylko rozejrzeć. Nie są to na pewno ani kościoły bałwochwalcze, ani kościoły mocy, ani koscioły wiary itp. ludzkie pomysłowe organizacje.
JN
Jan norek
29 sierpnia 2018, 16:14
W pełni zgadzam się ze słowami Szymepiotre04
JN
Jan norek
29 sierpnia 2018, 16:32
Ech Panie bulwaPapieska. Dogmat został ostatecznie zatwierdzony na soborze konstantynopolitańskim w roku 381, jednak już na soborze nicejskim w roku 325 oficjalnie uznano współistotność Ojca i Syna, co jest podstawą dogmatu. Uznanie wiary w Trójcę Świętą jest pierwszym koniecznym warunkiem wstąpienia do Światowej Rady Kościołów[6]. Wtedy KK przyjął, że Ojcem Pana Jezusa Chrystusa jest STAROTESTAMENTOWY BÓG JAHWE. A PRAWDZIWYM OJCEM PANA JEZUSA CHRYSTUSA JEST SAMOZOBRAZOWANY DUCH ŚWIĘTY PAN PANÓW, KTÓRY MA NA IMIĘ TAK SAMO JAK SYN. IMIĘ TO <JEZUS> wypowiedź Jezusa w J 17/6 do 26: ''11 Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś4, aby tak jak My stanowili jedno. 12 Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się spełniło Pismo5'' Jest  tutaj wyraźnie napisane, że OJCIEC MA NA IMIĘ TAK SAMO JAK SYN. IMIĘ TO JEZUS a nie Jahwe. STAROTESTAMENTOWY BÓG JAHWE TO WŁADCA TEGO ŚWIATA, A KK SAM OKREŚLA ŻE WŁADCA TEGO ŚWIATA TO DIABEŁ.
S
szymepiotre04
30 sierpnia 2018, 08:39
Janie. Z wieloma Twoimi rozważaniami się zgadzam, ale absolutnie nie mogę uznac jako biblijne nauczania o utożsamianiu Jahwe z szatanem. Jeżeli zajrzymy do tekstów bazowych, a w przypadku ST jest to tradycja tekstów masoreckich to odnajdujemy tam wiele imion Boga. I nie chodzi tu tylko o JHWH. Bo oprócz JHWH z różnymi przydomkami, są przecież jeszcze Elohim (Bóg) i Adonai (Pan). Mamy El Eljon (Bóg Najwyższy), El Olam (Bóg Wieczny), El Szaddaj (Bóg Wszechmocny), El Roi (Bóg Widzący) czy El Berit (Bóg Przymierza). Chodzi o to, w tradycji judaistycznej Imię Boga było w pewnym sensie zakryte i że nie o samo imie chodzi, ale o Osobę stojącą za tym imieniem. Szatan jest władcą tego świata - nie tylko starotestamentowym, ale i obecnym, bo wykradł to władztwo człowiekowi. Tworząc człowieka Bóg dał mu panowanie nad ziemią, któro to panowanie człowiek oddał pod wpływem kłamstw szatana. A tak przy okazji co myslisz o Comma Johanneum, które zawarte jest w tłumaczeniach opartych na textus receptus?
JN
Jan norek
31 sierpnia 2018, 07:08
Piotrze Szymonie jesli prawdziwie chcesz w tym temacie rozmawiać ( dyskutować) to proszę najpierw przeczyrać ''APOKRYF JANA  w tłumaczeniu księdza WINCENTEGO MYSZORA Apokryf Jana (Wstęp i tłumaczenie z koptyjskiego wersji z NHC II, 1) http://www.wtl.us.edu.pl/pdf/Nag_Hammadi/kodeks_02/01_apokryf_jana_tlumaczenie_dla_www_biblioteki_teologicznej.pdf Wtedy zobaczysz jak proste jest wyjaśnienie '' trójcy'' i jak wygląda Comma Johanneum, które zawarte jest w tłumaczeniach opartych na textus receptus. Jak przeczytasz daj znać. Co do samego Jahwe to właśnie dlatego czasami zaznaczam, że tak nazywa go KK. Chodzi o to, ąby nie mieszać ludziom, którzy nie znając prawdziwych imion władcy tego świata całkiem mogliby się pogubić. Dokładnie to Jahwe jest synem władcy tego świata. Ale jak napisałem, to jeśli możesz zapoznaj się z treścią APOKTYFU JANA.
JN
Jan norek
31 sierpnia 2018, 07:46
''12 Jednego imienia nie wypowiada się na świecie, imienia, które Ojciec nadał Synowi. Wyniesiony ponad wszelkie imię jest imieniem Ojca, Syn bowiem nie stałby się Ojcem, gdyby nie przyjął sam imienia Ojca. Ci, którzy posiadają to imię, znają je, choć go nie wypowiadają. Ci zaś, którzy go nie posiadają, nie znają go. Lecz prawda stworzyła nazwy na świecie z powodu nas, ponieważ nie można nauczyć się jej bez nazw. Prawda jest jedna, choć wielokrotna, i to z naszego powodu uczy o jednym: w miłości poprzez wielokrotność.'' 23 Są tacy, co obawiają się, aby nie powstać z martwych nago. Dla tego pragną zmartwychwstać w ciele. Nie wiedzą, że noszący ciało są właśnie nadzy. Ci, którzy [...], aby rozebrać się, nie są nadzy. Ani ciało, ani krew nie będą mogły dziedziczyć królestwa Bożego. Które nie będzie dziedziczyć? To, które jest na nas. Które zaś tylko będzie dziedziczyć? To [ciało] Jezusa i Jego krew. Dlatego powiedział: „Kto nie będzie pożywał mojego ciała ani pił mojej krwi, nie będzie miał życia w sobie". Co to znaczy? Jego ciałem jest Słowo, a Jego krwią Duch Święty. Kto je otrzymał, ma pokarm i ma napój, i odzienie.
JN
Jan norek
31 sierpnia 2018, 08:02
Piotrze Szymonie abym był pewny kogo Ty nazywasz OJCEM PANA JEZUSA CHRYSTUSA proszę potwierdź czy tego co powiedział: Psalm 137.8-9 "Córo Babilonu, niszczycielko, szczęśliwy, kto ci odpłaci za zło, jakie nam wyrządziłaś! Szczęśliwy, kto schwyci i rozbije o skałę twoje dzieci." (Biblia Tysiąclecia) ’ ’ Trup twój będzie żerem dla wszelakiego ptactwa niebieskiego i zwierza polnego. Nikt nie będzie ich płoszył. (27) Dotknie cię Pan wrzodem egipskim, guzami odbytnicy, świerzbem i liszajem, z których nie będziesz mógł się wyleczyć. (28) Porazi cię Pan obłędem i ślepotą, i przytępieniem umysłu, (29) tak że w południe chodzić będziesz po omacku, jak ślepy chodzi po omacku w ciemności, i nie będzie ci się wiodło na twoich drogach, i będziesz tylko uciskany i łupiony po wszystkie dni, a nikt cię nie będzie ratował. (30) Zaręczysz się z kobietą, a inny mężczyzna będzie z nią obcował. Wybudujesz sobie dom, lecz w nim nie zamieszkasz. Zasadzisz winnicę, a nie będziesz jej użytkował. (31) Twój wół na twoich oczach zostanie zarżnięty, ale ty jeść z niego nie będziesz, twój osioł sprzed twego oblicza zostanie ci zrabowany, ale do ciebie nie wróci, twoje owce zostaną oddane twoim wrogom, a nikt ci nie pomoże. (32) Twoi synowie i twoi córki będą wydane innemu ludowi, a twoje oczy codziennie będą ich wyglądać i tęsknić za nimi, ale ty będziesz bezsilny. (33) Plon twojej ziemi i cały twój dorobek spożyje lud, którego nie znałeś, i będziesz tylko uciskany i ciemiężony po wszystkie dni. (34) Oszalejesz na widok tego, co będą oglądać twoje oczy (35) Pan dotknie cię złośliwymi wrzodami na twoich kolanach i na twoich udach, z których nie będziesz mógł się wyleczyć, od stopy twojej nogi aż do wierzchu twojej głowy. (36) Ciebie i twego króla, którego nad sobą ustanowisz, zaprowadzi Pan do narodu, którego nie znałeś ani ty, ani twoi ojcowie, i tam będziesz służył innym bogom z drewna i z kamienia. (37) Wśród wszystkich ludów, do których zaprowadzi cię Pan, będziesz przedmiotem grozy, szyderczych przypowieści i drwin. (38) Dużo ziarna wyniesiesz na pole, a mało zbierzesz, gdyż zeżre je szarańcza. (39) Zasadzisz i obrobisz winnice, ale ani wina pić nie będziesz, ani winogron zbierać, gdyż pożre je robactwo. (40) Drzewa oliwne będziesz miał we wszystkich twoich granicach, lecz oliwą nie będziesz się nacierał, gdyż oliwki twoje opadną. (41) Synów i córki spłodzisz, ale nie będziesz ich miał, bo pójdą do niewoli. (42) Wszystkie twoje drzewa i plon twojej ziemi obejmie w posiadanie robactwo. (43) Obcy przybysz, który jest pośród ciebie, będzie się wznosił coraz wyżej nad ciebie, a ty będziesz schodził coraz niżej. (44) On będzie tobie pożyczał, a nie ty jemu, on będzie głową, a ty będziesz ogonem. (45) Spadną na ciebie te wszystkie przekleństwa i będą cię ścigały, i dosięgną cię, aż zginiesz, gdyż nie słuchałeś głosu Pana, Boga twego, aby przestrzegać jego przykazań i ustaw, jakie ci nadał. (46) I będą na tobie i na twoim potomstwie jako znak i cudowny dowód na wieki (47) za to, że nie służyłeś Panu, Bogu twemu, w radości i dobroci serca, mając wszystkiego w bród, (48) będziesz służył twoim nieprzyjaciołom, których Pan ześle na ciebie, w głodzie, w pragnieniu, w nagości i w niedostatku wszystkiego i włoży żelazne jarzmo na twój kark, aż cię wytępi. (49) Sprowadzi Pan na ciebie naród z daleka, z krańca ziemi, jakby orlim lotem, naród, którego języka nie słyszałeś, (50) naród o srogim obliczu, który nie okaże względu starcowi i nad pacholęciem się nie zlituje. (51) Ten pożre pogłowie twego bydła i plon twojej ziemi, aż będziesz wytępiony, i nie pozostawi ci ani zboża, ani moszczu, ani oliwy, ani rozpłodu twojego bydła, ani przychówku twojej trzody, aż cię zniszczy. (52) Będzie cię oblegał we wszystkich twoich miastach, aż padną twoje wysokie i warowne mury, w których pokładałeś ufność w całej twojej ziemi. Będzie cię oblegał we wszystkich twoich miastach w całej ziemi, którą dał ci Pan, Bóg twój. (53) Będziesz jadł twoje własne potomstwo, ciała twoich synów i córek, które dał ci Pan, Bóg twój, w czasie oblężenia i ucisku, jakim uciśnie cię twój nieprzyjaciel. (54) Mężczyzna najbardziej między wami wybredny i wypieszczony będzie zazdrościł swemu bratu i umiłowanej swojej żonie, i swoim dzieciom, które jeszcze pozostały, (55) tak iż nie da żadnemu z nich ani kawałka z ciała swoich dzieci, które będzie zjadał, gdyż nic mu nie pozostało w oblężeniu i ucisku, jakim uciśnie cię twój nieprzyjaciel we wszystkich twoich miastach. (56) Kobieta najbardziej między wami wydelikacona i wypieszczona, która nigdy nie próbowała postawić stopy swojej nogi na ziemi, ponieważ była zbyt wypieszczona i wydelikacona, będzie zazdrościć umiłowanemu swemu mężowi i swemu synowi, i córce (57) nawet łożyska, które wychodzi spomiędzy jej nóg, i nawet swoich dzieci, które porodzi, gdyż sama potajemnie zjadać je będzie z braku czegokolwiek innego w czasie oblężenia i ucisku, jakim uciśnie cię twój nieprzyjaciel w twoich miastach. (58) Jeżeli nie będziesz pilnie spełniał wszystkich słów tego zakonu, zapisanych w tej księdze, w bojaźni przed chwalebnym i strasznym imieniem Pana, Boga twego,(Księga Powtórzonego Prawa 28:15-58) ” Napisz proszę CZY TEN KTÓRY TO POWIEDZIAŁ ( powyżej) JEST OJCEM PANA JEZUSA CHRYSTUSA CZY NIE? Wtedy będzie mi łatwiej rozmawiać z Tobą.
WK
Wiktor Kowal
28 sierpnia 2018, 22:10
Nie każdy pederasta jest pedofilem. Prawie 90% księży pedofili to pederaści. Ta zależność nie wyczerpuje dramatyzmu problemu. Zasadnicze pytanie brzmi, czy homoseksualista może (powinien) być księdzem?  Papież Benedykt wydał jednoznaczne instrukcje w tej kwestii. Nie należy ich święcić.  Ważni polscy hierarchowie (Michalik, Polak) publicznie zanegowali jego opinię.
LL
lomen lomen
28 sierpnia 2018, 22:26
Skoro w swoich "Wytyczycznych..." do AL w ostatecznym wyniku zakaceptowali Komunię Świętą dla rozwodników bowiem nie było w nich jednoznacznego "nie" dla tej praktyki a tylko co najwyżej zalecenie by trzymać się wstrzemięźliwości seksualnej to można stwierdzić, że Episkopat polski neguje nie tylko w tej czy w sprawie homoseksualistów, opinię Benedykta XVI, ale w ogóle biskupi polscy negują prawdę Pisma Świętego. Nauczanie Jezusa Chrystusa.
28 sierpnia 2018, 18:16
1. Czy jezuici nie potrafią przedstawić dyskutować nie ubliżając przy tym adwersarzowi? 2. Po drugie, rewolucja seksualna jest czynnikiem ryzyka, który dziwnym trafem wpłyną do zwiększenie zjawiska molestowania seksualnego o kilka rzędów wielkości. 3. Skoro 80% przypadków molestowania ma charakter homoseksualny (pederastia), powiedzenie, że obecny kryzys skupia się na kwestii homoseksualnym jest budowanie modelu służącego do opisu rzeczywistości. 3. Jezuici budują owe lobby homoseksualne w Kościele (patrz o. James Martin), nie jest dziwne, że każdymi metodami będą się starali opinię publiczną odciągnąć od poznania rdzenia problemu obecnego kryzysu Kościoła. 4. Emocjonalna wypowiedź Adama Żaka, sugeruję, że świeccy nie powinni się zajmować tą problematyką. Wydaje się, że o. Adam buduję "klerykalizm", który przecież oficjalnie jest wszystkiemu winny. Na szczęście tylko jezuici są kompetentni w sprawach molestowania i homoseksualizmu. 5. Dobrze by było żeby jednak ta góra się nie rozpłynęła, tylko została ujawniona skala, przestępcy w sutannach trafili za kratki, a ofiary otrzymały pomoc i zadośćuczynienie. 6. Żeby obniżyć o 80 proc. liczbę ofiar przestępstw na tle seksualnym dokonywanym przez księży, wystarczy nie przyjmować homoseksualistów z seminariów i usunąć księży popełniających akty homoseksualne. Fajnie by było też nie promować homoseksualizmu (taki przytyk do jezuitów.) 3. Jeśli wytykamy komuś błędy, staramy się samemu ich nie popełnić. Nie "ilości ofiar" a "liczby ofiar" - ofiary są policzalne.
LL
lomen lomen
28 sierpnia 2018, 18:35
Wiesz... zastanawia mnię to Twoje zdanie: "Na szczęście tylko jezuici są kompetentni w sprawach molestowania i homoseksualizmu." I tak mnie nurtuje co Autor na prawdę chciał powiedzieć...? Ale to pewnie uproszczenia, fuj... A tak przy okazji odnosząc się do fragmentu o biegłych sądowych i tym przenika do publicznej wiadomości o tym co działo się w naszym sądownictwie pod wezwaniem nadzwyczajnej kasty to pamiętam, że w zależności od płacącego za ekspertyzę to raz masło było zdrowe a raz niezwykle szkodliwe.
LL
lomen lomen
28 sierpnia 2018, 18:09
No tak jak widzę: Jezuita, myślę: postęp. Widzę: postęp, myślę: Jezuita... I w zasadzie nie popełniam błędu... No nie tylko Jezuici, i Dominikanie i jeszcze i inne serca gorejące, ale Jezuici na samym szczycie szczytów... Widzę drogi księżę, że bronimy homoseksualistów jak murów jasnogórskich: wszystkie ręce na pokład. Broń Boże aby jakiego geja podejrzewać... Ciekawe co na to statystyki amerykańskie? Co tam wyszło, że 90% aktów pedofiliskich wśród duchownych to zrobione przez homoseks... ach przepraszam, oczywiście: gejów. Termin "homo" nie jest trendy. Boże, a co to było jeszcze ze 30 lat temu... No, średniowiecze. To wtedy jeszcze dopuszczalna była nazwa na literkę "p", jak to - jeszcze wcześniej - jeden ze znanych komentatorów sportowych o znanym kolarzu w trakcie relacji z przebiegu etapu w "Wyścigu pokoju" zakrzyknął w zachwycie o kolarzu X: "cudowne dziecko dwóch p..."

Skomentuj artykuł

Czy gej to pedofil? Specjalista Episkopatu odpowiada m.in. Kai Godek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.