Dariusz Piórkowski SJ apeluje do księży: skończcie z tym!

Dariusz Piórkowski SJ apeluje do księży: skończcie z tym!

"Drodzy księża, błagam, skończcie z tym pseudokatolickim przekonaniem, że przyjmowanie Komunii świętej na rękę jest grzechem" - pisze jezuita.

Niestety ze smutkiem i pewnym oburzeniem muszę napisać, że nie rozumiem księży, którzy uparcie rozdają Komunię świętą do ust. W wielu transmisjach, np. w Łagiewnikach czy na Świętym Krzyżu, celebransi nawet nie powiedzieli o możliwości, a nawet konieczności przyjmowania na rękę.

I nie wiem, czy to jest przejaw uporu czy jakiejś głupoty. Czasem brakuje słów. Jeśli każdy ksiądz będzie sobie ustalał prawo i czuł się jak wojewoda na swoich włościach, nie dziwmy się potem także reakcjom "lewicowych środowisk".

Rozumiem, że nie należy ulegać panice. I dlatego wciąż się rozdaje Komunię świętą, tyle że na rękę. Rozdawanie do ust na pewno przynosi większe ryzyko przez kontakt ze śliną ludzką. I przedziwne jest to, że nie dociera to do osób wykształconych. I jeszcze zasłaniaja się wiarę w moc Eucharystii.

DEON.PL POLECA

U nas w Zakopanem na Górce przed rozdawaniem Komunii świętej mówimy o tym, jak przyjąć Eucharystię na rękę i nikt z tego nie robi problemu. Wierni nie rozdzierają szat. Ale wygląda na to, że to księżą mają często większy problem. I to w obecnej sytuacji jest niepoważne.

Drodzy księża, błagam, skończcie z tym pseudokatolickim przekonaniem, że przyjmowanie Komunii świętej na rękę jest grzechem a stosowanie środków ostrożności niewiarą w moc Chrystusa Eucharystycznego, bo słono za to zapłacimy.

 

Rekolekcjonista i duszpasterz. Autor książek z zakresu duchowości. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Dariusz Piórkowski SJ apeluje do księży: skończcie z tym!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.