Dariusz Piórkowski Sj komentuje oświadczenie rzecznika KEP ws. biskupa Janiaka

Dariusz Piórkowski Sj komentuje oświadczenie rzecznika KEP ws. biskupa Janiaka
(fot. BP KEP)
10 miesięcy temu
Facebook.com/ Dariusz Piórkowski / pp

"Czy nie lepiej przyznać się do błędu, słabości? Mnie już powoli ogarnia współczucie wobec tej biedy duchowej, która zapanowała w kurii kaliskiej" - pisze jezuita.

Coraz dziwniejsze są te oświadczenia rzecznika KEP. To już jakaś wyższa logika.

"W odpowiedzi na pytania dotyczące dzisiejszych publikacji na temat bp. Edwarda Janiaka, stanowczo oświadczam, że – jeśli informacje przekazane w mediach się potwierdzą – to opisywana sytuacja nigdy nie powinna się wydarzyć"

Jeśli informacje się potwierdzą (a dlaczego mieliby w mediach podawać nieprawdę w tak ważnej sprawie), to tylko okaże się, że ta sytuacja się wydarzyła. Nie powinna, ale się wydarzyła. To, że i biskup może przeholować z piciem alkoholu, w sumie nie powinno dziwić. Niektóre środowiska bronią go od początku w sposób głupi. A to człowiek jak każdy z nas, ze swoimi biedami i poplątaniem. Po raz kolejny zostanie wstrząśnięty pewien spiżowy pomnik, który się u nas nieraz robi z duchownych. I na co to całe ukrywanie, milczenie, zamiatanie pod dywan, jak prędzej czy później wszystko z hukiem wychodzi na jaw.... Czy nie lepiej przyznać się do błędu, słabości?

Mnie już powoli ogarnia współczucie wobec tej biedy duchowej, która zapanowała w kurii kaliskiej.Cały czas wszyscy chcą zobaczyć jednak jakieś szaty na cesarzu, a cesarz nagi.

Wpis pierwotnie ukazał się na Facebooku Dariusza Piórkowskiego SJ.

Oświadczenie rzecznika Konferencji Episkopatu Polski: 

„Jest zrozumiałym, że każde taka informacja wzbudza liczne reakcje społeczne oraz wywołuje emocje wśród wiernych. Obecnie oczekujemy na rzetelne wyjaśnienie doniesień medialnych w sprawie tego zdarzenia, które – jeszcze raz zaznaczam – nigdy nie powinno mieć miejsca, szczególnie wśród ludzi Kościoła” – podkreślił rzecznik Episkopatu.

Rekolekcjonista i duszpasterz. Autor książek z zakresu duchowości. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
20,94 zł
29,90 zł

Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek stał się Bogiem
Św. Ireneusz z Lyonu

Życie chrześcijanina to więcej niż gorączkowe unikanie grzechu (niemożliwe), czy nienaganna perfekcja (zabójcza). Perspektywa uczniów Jezusa to "osiągnięcie pełnego podobieństwa do...

Skomentuj artykuł

Dariusz Piórkowski Sj komentuje oświadczenie rzecznika KEP ws. biskupa Janiaka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.