Diecezja o oskarżeniach pod adresem ks. Piotra Glasa. Prosi o objęcie modlitwą wszystkich zaangażowanych w proces

Diecezja o oskarżeniach pod adresem ks. Piotra Glasa. Prosi o objęcie modlitwą wszystkich zaangażowanych w proces
Fot. Depositphotos
KAI / pk

Angielska diecezja Portsmouth nie komentuje sprawy polskiego ks. Piotra Glasa, oskarżonego o 10 przestępstw wobec osób małoletnich. Miał się ich dopuścić w latach 2002-2008, gdy był duszpasterzem na wyspie Jersey.

W "Przesłaniu do wiernych świeckich i duchowieństwa" opublikowanym na stronie internetowej diecezji poinformowano jedynie, że od czasu, gdy diecezja została powiadomiona przez policję z Jersey o oskarżeniach wobec duchownego, ks. Glas - zgodnie z obowiązującymi procedurami kościelnymi - nie pełni posługi duszpasterskiej.

Do czasu zakończenia postępowania karnego diecezja nie będzie udzielać żadnych komentarzy

"Przez cały ten czas diecezja w pełni współpracowała z organami ustawowymi, a sprawa była zarządzana wewnętrznie przez nasz zespół ds. ochrony. Zanim możliwe będzie wyciągnięcie jakichkolwiek wniosków, należy poczekać na zakończenie procesu sądowego. Do czasu zakończenia postępowania karnego, co może zająć trochę czasu, nie będzie można udzielać żadnych dalszych komentarzy" - napisano w "Przesłaniu".

DEON.PL POLECA

Diecezja prosi o modlitwę w intencji wszystkich zaangażowanych w proces

Prosi ono o "objęcie modlitwą wszystkich zaangażowanych w cały ten proces". Zdając sobie sprawę, że ta wiadomość będzie bolesna, szczególnie dla ofiar wykorzystania seksualnego, wyraża "nasz serdeczny smutek z powodu każdego, kto doświadczył nadużyć w Kościele", który "istnieje, aby głosić Ewangelię Jezusa Chrystusa".

"Jesteśmy w pełni zaangażowani w zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony każdemu zagrożonemu dziecku, młodemu człowiekowi i dorosłemu. W diecezji Portsmouth oraz w całym Kościele katolickim w Anglii i Walii obowiązują rygorystyczne standardy, zasady i procedury ochrony. Poważnie podchodzimy do wszelkich zarzutów dotyczących nadużyć i przekazujemy je policji oraz innym właściwym organom. Regularnie modlimy się za wszystkie ofiary przemocy i zachęcamy każdego, kto szuka wsparcia w związku z molestowaniem lub krzywdą doznaną w wyniku kontaktów z Kościołem katolickim, aby skontaktował się z diecezjalnym zespołem ds. ochrony" - kończy "Przesłanie" podając adresy mailowe i telefony kontaktowe.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Diecezja o oskarżeniach pod adresem ks. Piotra Glasa. Prosi o objęcie modlitwą wszystkich zaangażowanych w proces
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.