Dokładnie za rok rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie

Dokładnie za rok rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie
Fot. Wojciech Kozielczyk / depositphotos.com
KAI / tk

Dokładnie za rok rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Trwać będą od 1 do 6 sierpnia 2023 roku pod hasłem: „Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39).

Wcześniej, od 26 do 31 lipca odbędą się Dni w Diecezjach. Młodych pielgrzymów przyjmie 17 portugalskich diecezji, zarówno kontynentalnych, jak i na wyspach (Maderze i Azorach).

DEON.PL POLECA
Fundacja Jornada Mundial da Juventude Lisboa 2023 (Światowe Dni Młodzieży Lizbona 2023) rozpoczęła dziś kampanię odliczania czasu upływającego do rozpoczęcia spotkania młodych katolików z całego świata. Jej hasłem stało się zawołanie: „Vemo-nos em agosto de 2023!” (Do zobaczenia w sierpniu 2023!).

W ogłoszonej dziś nocie Fundacja podkreśliła, że przyszłoroczne ŚDM będą jednocześnie pielgrzymką i „świętem młodzieży, zdecydowanej budować bardziej sprawiedliwy i świat”.

- Na rok przed ŚDM Lizbona 2023 ponawiam zaproszenie dla wszystkich Portugalczyków do przyjęcia młodzieży z całego świata w swoich domach, wsiach, miasteczkach i miastach – oświadczył kierujący Fundacją biskup pomocniczy Patriarchatu Lizbony Américo Aguiar.

Rozpoczęta dziś kampania obejmuje m.in. rozwieszenie billboardów, a także silną obecność w Internecie, aby zachęcić do udziału w tym wydarzeniu. W sieciach społecznościowych przeprowadzona będzie akcja zatytułowana „30 dias, 30 perguntas sobre a JMJ” (30 dni, 30 pytań o ŚDM), mająca na celu wyjaśnienie wątpliwości dotyczących tego spotkania. Dostępny będzie także specjalny newsletter.

Zapisy do udziału w lizbońskich ŚDM rozpoczną się jesienią br. Na oficjalnej stronie spotkania (lisboa2023.org) dostępnych jest już wiele informacji na jego temat.

ŚDM zainicjował papież Jan Paweł II po sukcesie spotkania w Rzymie w 1985 roku z okazji Międzynarodowego Roku Młodzieży. Pierwsza edycja ŚDM odbyła się w Rzymie w 1986 roku, kolejne zaś w: Buenos Aires (1987), Santiago de Compostela (1989), Częstochowie (1991), Denver (1993), Manili (1995), Paryżu (1997), ponownie w Rzymie (2000), Toronto (2002), Kolonii (2005), Sydney (2008), Madrycie (2011), Rio de Janeiro (2013), Krakowie (2016) i Panamie (2019).

Hymn ŚDM w Lizbonie

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

Dokładnie za rok rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.