Duchowni walczą z alkoholem. Skropili miasto 70 litrami święconej wody

Duchowni walczą z alkoholem. Skropili miasto 70 litrami święconej wody
(fot. Exe Lobaiza/cathopic.com)
1 rok temu
PAP / ms

Położone między Moskwą a Petersburgiem miasto Twer zmaga się z poważnym problemem nadmiernego spożycia alkoholu, z którym postanowili w nietypowy sposób walczyć duchowni z cerkwi rosyjskiej.

W przypadający 11 września Dzień Trzeźwości kapłani skropili miasto 70 litrami święconej wody. Przedstawiciele Cerkwi wylewali wodę z lecącego ok. 200-300 metrów nad miastem samolotu An-2. W poświęceniu Tweru wziął udział metropolita twerski i kaszyński Sawwa, który na pokładzie odczytywał modlitwy w intencji miasta.

Miejscowe media donoszą, że święconą wodę wylewano z kielicha, gdyż przy wykorzystaniu kropidła krople trafiałaby z powrotem do samolotu. Na pokładzie samolotu znajdowały się ikony i relikwie twerskich świętych.

Twerski duchowny Aleksandr Goriaczew, cytowany przez rosyjskie media, powiedział, że w mieście zdarzają się przypadki "cudownego uzdrowienia z pijaństwa". "Możecie wierzyć albo nie, ale pewnego razu, po ujrzeniu lecącego samolotu, mąż powiedział żonie, że kończy z alkoholem. I skończył" - dodał.

Ojciec Aleksandr, organizator wydarzenia, poinformował, że takie wydarzenia w tym mieście odbywają się od 2006 roku.

Poniżej możecie obejrzeć nagranie z tej nietypowej akcji:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Mika Dunin
24,43 zł
34,90 zł

Nie da się bezkarnie ukrywać, oszukiwać, kłamać.
Próbowałam.

Jak to jest, gdy musisz wciąż udawać: dzielną dziewczynkę, zbuntowaną nastolatkę, cyniczną seksbombę, nowoczesną, korzystającą z uroków życia singielkę? Jak to jest, gdy zaczynasz wierzyć we...

Skomentuj artykuł

Duchowni walczą z alkoholem. Skropili miasto 70 litrami święconej wody
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.