Etiopia: zakonnice zwolnione z aresztu

Etiopia: zakonnice zwolnione z aresztu
(Fot. depositphotos.com)
KAI/dm

Etiopska policja zwolniła z aresztu zakonnice aresztowane w Addis Abebie 30 listopada ubiegłego roku. Sześć sióstr ze Zgromadzenia Córek Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo i jedna urszulanka w dobrym stanie zdrowia powróciły do swoich domów zakonnych.

Prewencyjne zatrzymania dokonywane z ramienia rządu w stolicy Etiopii, mające na celu kontrolę instytucji międzynarodowych, które mogą współpracować z rebeliantami z Ludowego Frontu Wyzwolenia Tigraju (TPLF), dotykają wielu członków tego plemienia, w tym chrześcijan.

Wśród przetrzymywanych w nieznanych miejscach tysięcy Etiopczyków nadal są dwaj diakoni i dwie inne siostry z Kobo oraz część salezjanów zatrzymanych 17 listopada podczas policyjnej obławy w ośrodku wychowawczym prowadzonym przez zakonników.

Aresztowanie etiopskich kobiet tigrajskiego pochodzenia doprowadziło do spekulacji, że rząd prowadzi kampanię przeciwko tigrajskiej grupie etnicznej, którą oskarża o pomoc i podżeganie rebeliantów z TPLF. Choć w listopadzie premier Abiy Ahmed ogłosił rozejm, na który przystali dywersanci, walki trwają. W wyniku nalotu dronów wojskowych na obóz dla uchodźców i szkołę w Dedebit w Tigraju, zginęło przed tygodniem 56 osób.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Etiopia: zakonnice zwolnione z aresztu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.