Franciszek do króla Karola III: życie Elżbiety II było niestrudzoną służbą

Franciszek do króla Karola III: życie Elżbiety II było niestrudzoną służbą
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
PAP / pk

Papież Franciszek w depeszy kondolencyjnej do nowego króla Wielkiej Brytanii Karola III oddał hołd jego zmarłej w czwartek matce Elżbiecie II i podkreślił, że jej życie było "niestrudzoną służbą na rzecz dobra" i "przykładem poświęcenia się obowiązkowi".

W depeszy ogłoszonej przez Watykan Franciszek napisał najstarszemu synowi Elżbiety II, że jest głęboko zasmucony jej śmiercią i składa kondolencje całej rodzinie królewskiej i narodom Zjednoczonego Królestwa oraz Wspólnoty Narodów.

"Przyłączam się szczerze do wszystkich, którzy opłakują tę stratę, w modlitwie o życie wieczne Królowej" - dodał papież.

Podkreślił, że jej życie było "niestrudzoną służbą na rzecz dobra kraju i Wspólnoty Narodów". Położył nacisk na jej "przykład poświęcenia się obowiązkowi, niezłomne świadectwo wiary w Jezusa Chrystusa i mocną nadzieję w jego obietnice".

"Powierzając jej szlachetną duszę miłosiernemu dobru Ojca Niebieskiego, zapewniam Waszą Królewską Mość o moich modlitwach o to, aby Wszechmogący Bóg wspierał go swą niezawodną łaską w chwili przejęcia wzniosłych obowiązków Króla" - napisał papież.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Franciszek do króla Karola III: życie Elżbiety II było niestrudzoną służbą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.