Franciszek: mafia to zaprzeczenie Ewangelii

Franciszek: mafia to zaprzeczenie Ewangelii
Fot. depositphotos.com
6 miesięcy temu
VaticanNews / kb

Papież Franciszek napisał przedmowę do książki poświęconej zamordowanemu przez Cosa Nostrę włoskiemu sędziemu Rosario Angelo Livatino.

„Świadectwo jego życia sprawia, że wszyscy czujemy się braćmi” – napisał Ojciec Święty”.

„Picciotti, co ja ci zrobiłem?” – te słowa zdążył wypowiedzieć sędzia, zanim dosięgły go kule.

„Był to krzyk umierającego proroka, który wołał przeciwko Herodom naszych czasów. Krzyk bólu i prawdy, który swoją siłą unicestwia mafijną moc, ujawniając, że jest ona zaprzeczeniem Ewangelii. Pomimo ostentacyjnego kultu świętych obrazów, zmuszania figur świętych do obrazoburczych ukłonów przed domami bossów i ciągłego eksponowania religijności, jest to karykatura wiary” – napisał w przedmowie do książki autorstwa Vincenzo Bertolone Papież Franciszek.

Ojciec Święty podkreślił, że Livatino jest przykładem nie tylko dla sędziów i osób zawodowo zajmujących się prawem.

„Jest wzorem dla młodych ludzi, których struktury mafijne wciąż wabią życiem pełnym przemocy, korupcji i śmierci. Niech jego męczeńskie świadectwo wiary będzie zasiewem zgody i pokoju społecznego, a także znakiem wzywającym do bycia bratem dla każdego” – czytamy we wstępie napisanym przez Franciszka.

Źródło: VaticanNews / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Agnieszka Skórzewska-Skowron
21,00 zł
35,00 zł

Publikacja przybliża postać obecnej głowy Kościoła Katolickiego. Zawiera ciekawostki dotyczące Argentyny, z której pochodzi papież, słowniczek ze zwrotami i wiele zdjęć i ilustracji. Opisane zostały lata młodzieńcze Jorge Bergoglio, jego pasje i zainteresowania (gra w...

Skomentuj artykuł

Franciszek: mafia to zaprzeczenie Ewangelii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.