Franciszek napisze encyklikę przeciw teorii gender? Zrobiono w tej sprawie pierwszy krok

Franciszek napisze encyklikę przeciw teorii gender? Zrobiono w tej sprawie pierwszy krok
fot. Alexander Grey / Unsplash
KAI / pk

Prymas Holandii poprosił Stolicę Apostolską o wydanie encykliki, w której oficjalnie odrzucona zostanie błędna antropologia leżąca u podstaw teorii gender. Kard. Willem Eijk rozmawiał o tym z papieżem podczas zakończonej w ubiegłym tygodniu wizyty ad limina holenderskich biskupów. Formalny wniosek w tej sprawie złożył natomiast w Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

Metropolita Utrechtu podkreślił, że teoria gender jest dziś forsowana we wszelkiego rodzaju organizacjach, ulegają jej również ludzie wierzący, a Kościół wciąż nie wypowiedział się w sposób wyczerpujący na ten temat. Jak zauważył, nawet katoliccy rodzice, którym nikt nie wyjaśnił chrześcijańskiego stanowiska, skłonni są uważać, że ich dzieci same powinny wybrać swoją płeć.

Teoria gender została potępiona przez Benedykta XVI w jego przemówieniu do Kurii Rzymskiej w grudniu 2012 r. Również Papież Franciszek wypowiada się sporadycznie na ów temat. Najbardziej jednoznacznie odniósł się do tej kwestii w książkowym wywiadzie z ks. Luigim Marią Epicoco. Franciszek nazywa tam gender jednym z głównych przejawów zła we współczesnym świecie. Stanowi ona bowiem atak na odmienność, na kreatywność Boga, który chciał stworzyć człowieka jako mężczyznę i kobietę. Papież ostrzega też przed podstępnym narzucaniem tej ideologii w edukacji, mediach i kulturze.

Źródło: KAI / pk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Franciszek napisze encyklikę przeciw teorii gender? Zrobiono w tej sprawie pierwszy krok
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.