Franciszek o pedofilii: jest głębokim złem, które trzeba wykorzenić

Franciszek o pedofilii: jest głębokim złem, które trzeba wykorzenić
Papież Franciszek (fot. Grzegorz Gałązka)
PAP/mk

Papież Franciszek przekonuje o potrzebie "bardziej skutecznej współpracy na każdym szczeblu społeczeństwa, by wykorzenić to głębokie zło [pedofilię - przyp. red.]"

Papież Franciszek oświadczył w czwartek, że pedofilia jest "głębokim złem, które trzeba wykorzenić". Wskazał na to w przesłaniu na międzynarodowe sympozjum online na temat wykorzystywania dzieci. Współorganizatorem jest Papieska Komisja. ds. Ochrony Nieletnich.

W obradach trwających zdalnie do soboty uczestniczą przedstawiciele amerykańskich uczelni oraz UNICEF i Światowej Organizacji Zdrowia. W przesłaniu, odczytanym przez jedną z ofiar wykorzystywania, Franciszek położył nacisk na konieczność "większej świadomości dramatu i zasięgu seksualnego wykorzystywania nieletnich" oraz krzewienia "bardziej skutecznej współpracy na każdym szczeblu społeczeństwa, by wykorzenić to głębokie zło". Papież wyraził też wdzięczność za stale podejmowane wysiłki na rzecz tego, by "przywrócić godność i nadzieję ofiarom wykorzystywania".

Przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich kardynał Sean O'Malley podziękował ofiarom pedofilii za to, że opowiadają o swoich doświadczeniach.

DEON.PL POLECA

"To dzięki waszej odwadze ochrona dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych oraz programy pomocy ofiarom stają się głównymi elementami we wszystkich aspektach naszego życia" - dodał metropolita Bostonu, cytowany przez portal Vatican News. Zaznaczył, że jest jeszcze wiele do zrobienia.

W czasie sympozjum laureat pokojowej Nagrody Nobla z 2018 roku ginekolog Denis Mukwege z Demokratycznej Republiki Konga opowiedział, że w jego szpitalu było wiele dzieci- ofiar gwałtu, stosowanego - zaznaczył - jako "broń na wojnie".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek o pedofilii: jest głębokim złem, które trzeba wykorzenić
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.