Gdy kard. Konrad Krajewski świętował z ubogimi, odwiedził go papież. Powiedział mu jedno zdanie

Gdy kard. Konrad Krajewski świętował z ubogimi, odwiedził go papież. Powiedział mu jedno zdanie
(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI / Fakty TVN / twitter.com)
TVP Info / KAI / twitter.com / pk

Kard. Konrad Krajewski postanowił uczcić konsystorz razem z ubogimi. Na zorganizowanej dla 280 osób kolacji niespodziewanie pojawił się papież Franciszek.

W piątek, w uroczystość świętych Piotra i Pawła, odbył się konsystorz podczas którego abp Konrad Krajewski otrzymał godność kardynała.

W ten sam dzień, w stołówce pracowników Stolicy Apostolskiej, miała miejsce specjalna kolacja, na którą zaproszonych zostało 280 ubogich oraz najbliższa rodzina nowego kardynała.

"Zaproszenia na uroczystą kolację rozdano pośród ubogich - bezdomnych i migrantów na stacjach kolejowych, gdzie koczują oraz w punktach pomocy prowadzonych przez dobroczynną rzymską Wspólnotę Sant'Egidio" - podaje portal TVP Info.

DEON.PL POLECA

Na uroczystości nieoczekiwanie pojawił się również Ojciec Święty, który powiedział do kard. Krajewskiego jedno zdanie: "Nie przyszedłem tu dla ciebie, ale dla nich".

Dwie godziny wspólnego świętowania z papieżem Franciszkiem i kard. Krajewskim dla wielu z obecnych w stołówce watykańskiej było wyjątkowym wydarzeniem. Można było zobaczyć nie tylko zaskoczenie obecnością tak wyjątkowego gościa jakim był papież, ale także wzruszenie, które można było wyczytać z twarzy wielu podopiecznych kardynała.

Kard. Konrad Krajewski jest jednym z najbliższych współpracowników Franciszka. Na co dzień zajmuje się rozdzielaniem jałmużny w imieniu Ojca Świętego. W praktyczny sposób odbywa się to poprzez codzienne wydawanie posiłków, odzieży, możliwość skorzystania przez potrzebujących z darmowych usług fryzjera, łazienki czy też pomocy medycznej.

W rozmowie z abp. Grzegorzem Rysiem Ojciec Święty Franciszek tak tłumaczył wybór abpa Krajewskiego na kardynała Kościoła: "Papież ma dwie ręce: doktrynę i miłosierdzie i dlatego obydwaj prefekci: prefekt kongregacji ds. doktryny wiary i prefekt jakim jest jałmużnik, zostają kardynałami po to, aby pokazać, że każdy pasterz musi mieć obie te ręce: doktrynę i miłosierdzie. Jak ma jedną rękę jest niepełnosprawny!" - mówił papież.

Kard. Konrad Krajewski to pierwszy Polak mianowany kardynałem przez Franciszka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Gdy kard. Konrad Krajewski świętował z ubogimi, odwiedził go papież. Powiedział mu jedno zdanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.