Ghana: przedstawiciele religii rozpoczęli kampanię antykorupcyjną

Ghana: przedstawiciele religii rozpoczęli kampanię antykorupcyjną
(fot. Dietmar Temps / Shutterstock.com)
KAI / sz

Przedstawiciele najważniejszych religii w Ghanie rozpoczęli wspólną kampanię skierowaną przeciw korupcji. W szkołach podstawowych na terenie całego kraju mają być tworzone tzw. "grupy uczciwości", poprzez które dzieci będą uwrażliwiane przeciwko korupcji.

 
"Zmiany zachowania społeczeństwa najszybciej można osiągnąć przez dzieci - a to spośród nich wyrosną kierownicze postaci jutra", stwierdził przewodniczący Konferencji Biskupów katolicki w Ghanie, abp Philip Naameh. Poinformował o tym portal "Daily guide africa" 1 czerwca prezentując kampanię.
 

W międzyreligijnej platformie utworzonej przez kampanię uczestniczą Caritas oraz organizacje świeckich katolików, liczne stowarzyszenia muzułmańskie, wolne Kościoły oraz różne organizacje pomocy. W ramach akcji, która poprzez dzieci zamierza dotrzeć także do ich rodziców, wystartował też specjalny program będący pomocą metodyczną dla nauczycieli i uczniów.

DEON.PL POLECA
Korupcja w Ghanie wzrosła w ubiegłym roku w sposób widoczny. W raporcie przygotowanym przez organizację Transparency International Ghana spadła z miejsca 70 w 2016 na 81 w roku ubiegłym. Natomiast oceniając w dłuższej perspektywie zauważany jest umiarkowany spadek korupcji.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ghana: przedstawiciele religii rozpoczęli kampanię antykorupcyjną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.