Gorący posiłek na wynos i paczki. Krakowska Caritas wesprze najuboższych w Wigilię

Gorący posiłek na wynos i paczki. Krakowska Caritas wesprze najuboższych w Wigilię
Fot. depositphotos.com
KAI / kb

Z powodu pandemii już po raz drugi krakowska Caritas nie może zorganizować tradycyjnej Wigilii dla najuboższych, która co roku gromadziła niemal tysiąc osób bezdomnych, najuboższych i samotnych. W zamian Caritas przygotuje dla nich gorącą wigilijną zupę i paczki z żywnością.

W paczce znajdą się pierogi z kapustą i grzybami, chałka, konserwy mięsne i rybne, ciastka, drożdżówki, ciasto, czekolada, margaryna do smarowania pieczywa, zupa typu „gorący kubek” sałatka jarzynowa, napój, kawa i herbata oraz owoce. Do każdej paczki trafi też opłatek oraz ręcznie robiona kartka świąteczna z życzeniami.

Caritas zaapelowała o przesyłanie kartek ze świątecznymi życzeniami jako wyrazu solidarności z osobami w trudnej sytuacji materialnej. Ponad dwa tysiące takich kartek dotarło do biura Caritas od szkół, przedszkoli, świetlic środowiskowych, harcerzy i osób prywatnych, również chorych i niepełnosprawnych.

Gorąca świąteczna zupa będzie wydawana w godz. 12.00 – 14.00 w Kuchni św. Brata Alberta, którą Caritas prowadzi przy ul. Dietla 48 w Krakowie. Następnie między godz. 14.00 a 16.00 przed Starą Zajezdnią Kraków by DeSilva przy ul. św. Wawrzyńca 12 w Krakowie, czyli miejscem, które właściciel w ostatnich latach udostępniał bezpłatnie na Wigilie dla bezdomnych i ubogich, będą wydawane paczki świąteczne.

Paczki już 22 i 23 grudnia pakować będą wolontariusze: harcerze z ZHP i ZHR, wolontariusze z Centrum Wolontariatu Caritas i Szkolnych Kół Caritas oraz osoby, które po prostu chcą podarować trochę swojego czasu potrzebującym. 24 grudnia będą kończyć pakowanie paczek i wydawać je potrzebującym.

DEON.PL POLECA

Wigilię organizowaną przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej dofinansowuje Gmina Miejska Kraków oraz Wojewoda Małopolski. Głównym Partnerem jest Transgourment Sp. z o.o., właściciel sieci sklepów Selgros.

Zaproszenia do odbioru paczki świątecznej wydawane są w Kuchni św. Brata Alberta oraz w Dziale Pomocy Bezdomnym MOPS w Nowej Hucie, os. Teatralne 24.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Giuseppe Pelosi

Ta książka jest dobrze napisanym poradnikiem przeznaczonym dla rodziców, zawsze trochę spóźnionych w obsłudze narzędzi informatycznych nowej generacji, którzy pragną uzupełnić swą wiedzę na temat nowych technologii i pomóc dzieciom bezpiecznie żeglować po tej podstępnej...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Gorący posiłek na wynos i paczki. Krakowska Caritas wesprze najuboższych w Wigilię
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.