"Gratuluję znakomitego pomysłu". Odbyła się premiera komiksu o ks. Franciszku Blachnickim

"Gratuluję znakomitego pomysłu". Odbyła się premiera komiksu o ks. Franciszku Blachnickim
Fot. Panteon Górnośląski w Katowicach / YouTube
Informacja prasowa

10 czerwca w Krościenku odbyła się premiera komiksu "Fos-Zoe. Opowieść o ks. Franciszku Blachnickim". O komiksie opowiedzieli ks. Marek Sędek, Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie oraz Jolanta Ferens z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła.

Przeczytaj pozostałe opnie na temat komiksu "Fos-Zoe. Opowieść o ks. Franciszku Blachnickim":

Gratuluję znakomitego pomysłu, aby przedstawić ludziom młodym (i nie tylko) życie sł. Bożego ks. F. Blachnickiego w formie komiksu. To ciekawa opowieść o niezwykłym człowieku, który najpierw sam się nawrócił, by później, dzięki odważnej wierze w Chrystusa, wpływać na duchową przemianę wielu ludzi. Młodych i dorosłych, nieraz zbuntowanych, ale w głębi serca poszukujących sensu życia w Bożym światle wiary. Dlatego zachęcam: "Bierz i czytaj" (św. Augustyn. "Wyznania") - ks. Biskup Adam Wodarczyk, postulator procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Na początku muszę przyznać, że brakuje mi zaledwie kilku lat do wieku komiksowej babci Franka. Dlatego nie potrafię powiedzieć, jak tę historię odbierze współczesna młodzież. Mi osobiście taka propozycja przedstawienia księdza Blachnickiego bardzo odpowiada. Kilka istotnych faktów z jego niezwykłego życia zostało wplecionych w opowieść o duchowej przemianie zbuntowanego nastolatka. Sam pamiętam wiele podobnych sytuacji, kiedy chłopcy lub dziewczęta - podążając za swoimi ukochanymi - na oazowych spotkaniach odnaleźli drogę do Boga - ks. Marek Sędek, moderator Generalny Ruchu Światło-Życie

DEON.PL POLECA

Wyjątkowe i bardzo ciekawe przedstawienie postaci ks. Blachnickiego i Ruchu Światło-Życie. Inne niż dotychczasowe, które znam. Warto się zatrzymać przy tej lekturze - ks. Waldemar Maciejewski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej.

A tak wyglądały kulisy powstania komiksu o ks. Franciszku Blachnickim: 

Źródło: Informacja prasowa

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

"Gratuluję znakomitego pomysłu". Odbyła się premiera komiksu o ks. Franciszku Blachnickim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.