Jezus wzywa nas, abyśmy byli uczniami misjonarzami. Czy jesteś na to gotowy?

Jezus wzywa nas, abyśmy byli uczniami misjonarzami. Czy jesteś na to gotowy?
Papież Franciszek (Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)
KAI/dm

- Jezus wzywa nas, abyśmy byli uczniami misjonarzami. Czy jesteś na to gotowy? - pyta papież w wideoprzesłaniu zawierającym papieską intencję modlitewną na październik. Franciszek prosi wszystkich o modlitwę, aby każdy ochrzczony stał się misjonarzem poprzez świadectwo swojego życia.

Wskazuje, że aby stać się uczniem-misjonarzem, wystarczy być dyspozycyjnym na Boże wezwanie i żyć w zjednoczeniu z Panem w najbardziej codziennych sprawach, w naszej pracy, w życiu rodzinnym i towarzyskim.

Podkreśla, że warto zwracać uwagę na tzw. „zbiegi okoliczności”, poprzez które Bóg może prowadzić nas ku sobie.

- Jeśli jesteś poruszany przez Chrystusa, jeśli robisz coś, bo Chrystus cię prowadzi, to inni łatwo to zauważą. Twoje świadectwo życia wywoła zadziwienie, a zadziwienie sprawi, że pojawią się pytania: „jak to możliwe?” lub „skąd ta osoba bierze miłość, z jaką traktuje wszystkich, życzliwość, dobry humor?” - powiedział Ojciec Święty.

- Pamiętajmy, że misja nie jest prozelityzmem, ale opiera się na międzyludzkim spotkaniu, na świadectwie mężczyzn i kobiet, którzy mówią: „Znam Jezusa, chciałbym, abyś i ty Go poznał”. Módlmy się, aby każdy ochrzczony uczestniczył w ewangelizacji i był dyspozycyjny do misji poprzez świadectwo swojego życia. I niech to świadectwo życia ma „smak» Ewangelii” - powiedział papież.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jezus wzywa nas, abyśmy byli uczniami misjonarzami. Czy jesteś na to gotowy?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.